Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Azt hiszem beteg az ékszertekn...

Azt hiszem beteg az ékszerteknősöm! Mit tegyek? HELP!

Figyelt kérdés
A jobb szemén egy vastag hártya van, a bal szemén is van hasonló, illetve azt csak kinyitás közben látni. Illetve alig eszik. Mivel ősz van, lehet emiatt. Szerintetek mi lehet ez? És mit tegyek?
2011. okt. 14. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd azt, hogy fogod a teknőcöt és elviszed az állatorvoshoz. Az a biztos.
2011. okt. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Tünetek: a szemhéjak duzzadtak és összeragadtak. Az állat nem tudja a szemét kinyitni. Ez a betegség többnyire étvágytalansággal, eleségvisszautasítással és fogyással együtt lép fel.

Kiváltó ok: még nem ismerjük pontosan. Feltehetőleg a Harder-féle mirigyek (a szemüregben lévő mirigyek) megbetegedése,, amelyet a túl alacsony hőmérsékleten fellépő kórokozók váltanak ki.

Kezelés: Irgamid kenőccsel vékonyan kenjük be a beteg részeket. Súlyosabb esetben keressük fel az állatorvost, aki esetenként A-vitamin-injekciót is adhat.



vagy



Tünetek: az állatok a szemüket gyakran tartják csukva, kisebb vagy nagyobb pirosság jelenik meg a kötőszöveten. Elváltozások a szem környékén. Váladék gyűlik fel a szemzugokban.

Okok: különbözőek lehetnek: pl. fertőzés, idegen test bekerül a szemébe, túl hideg környezet vagy sérülések.

Kezelés: a beteg állat elkülönítése, fürdetés vagy úsztatás 30 °C-os kamillateában (naponta!). Vigyük el az állatot az állatorvoshoz.


szerintem mindenképpen az állatorvosnak kellene megállapítania, h melyik.

2011. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 feketeboszi90 válasza:
ALLATORVOS!!!!!!!!!!!!!
2011. okt. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos már megoldottad a helyzetet, csak ennyit szeretnék írni:


Cavasan a legjobb erre a célra, nekem is ezt írta fel a doki annak idején (nem nekem, hanem a teknősömnek) XD


És így utólag, hogy van szegény pára?

2014. ápr. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!