Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Miért harapdálja a hím teknősö...

Miért harapdálja a hím teknősöm a nőstényt?

Figyelt kérdés
Sárgafülű ékszerteknősök, kb. 3 évesek. Tudtommal a dominancia miatt szokták ezt csinálni, de nem ennyire durván. A nőstény nyaka már tiszta seb és az egyik szemhéja is sérült, alig bírja kinyitni a szemét, nagyon fájhat neki. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne csinálja ezt vele a hím?
2011. okt. 17. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:

Külön medencébe kell rakni őket, azonnal!

Az enyém az évenkénti udvarlás miatt csinálja a kisebb hímmel, és szerencsére nagyon utál külön lenni, így tavaly megúsztam 3 napos szétválasztással, de tavalyelőtt 5 hónapig külön kellett tartani őket. De nem is értem, miért engedted idáig fajulni a helyzetet, az első verekedésre szét kellett volna szedni őket. Várd meg, amíg meggyógyul, és utána próbáld újra összerakni őket, de figyeld, ha még mindig támad a hím, Nekem szerencsém volt, az udvarlás után ismét együtt tarthattam őket, nagy barátok nyáron, de több ismerősömnél végleg szét kellett szedni a 3 év körüli teknősöket.

2011. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!