Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ki tudom teleltetni a tavi...

Ki tudom teleltetni a tavi békáimat egy 1 méter magas hordóban?

Figyelt kérdés
Sajnos kilyukadt a tófólia, így kénytelen voltam mindent átrakni egy hordóba: hínár, kagylók, vízicsigák és a tavi békák. A hordót tele öntöttem a tó vizével. Tehát képesek kitelelni benne ezek az állatok? Mit tegyek még?
2011. nov. 11. 19:58
 1/1 Wine válasza:
a békáidnak már most áshatod a sírját, ha így akarod teleltetni őket...teljesen alkalmatlan a hordó erre a célra, de még a kagylók és a vizicsigák jövője sem túl fényes. a magyarázat egyszerű: bár a hordó 1 méter magas (megjegyzem még ez a magasság vagy "mélység" sem lenne megfelelő, ugyanis legalább 1,5m mélységű tó kell ahhoz, hogy át tudj benne teleltetni biztonságosan bármilyen állatot), oldalról ugyanúgy éri a hideg a hordót teljes hosszában. javaslatom: a békákat rakd egy nagyobb vödörbe vagy dobozba, aminek nincs teteje és ahonnan nem tudnak kimászni, rakj bele 10 cm vastagságban kerti földet amibe ha akarják beáshatják magukat, majd tedd be őket a garázsba, vagy pincébe...a lényeg h valamivel melegebb és védettebb helyen legyenek, de az 5-10 fokot semmiképpen se haladja meg a hőmérséklet, ugyanis ha életfolyamataik ismét felélénkülnek éhen és szomjan halnak egy vödörben. a csigákat pedig akár egy befőttesüvegben is 'átteleltetheted' akár még a szobában is...
2011. nov. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!