Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörösfülű ékszerteknősöm...

Vörösfülű ékszerteknősöm egyedül van. Vegyek mellé egy párt, vagy jó így neki? :S

Figyelt kérdés

12 éve van egy gyönyörűszép vörösfülű ékszerteknősöm (hölgyike). Eleinte egy fiúval volt együtt, de ő állandóan harapdálta a fenekét a lánynak, amit meguntam és elajándékoztam a fiút inkább.

A kislány már kb. 7 éve egyedül van, régebben mivel még kicsi voltam nem sokat foglalkoztam vele, de pár éve nagyon össze nőttünk, örül ha haza érek, egyből lapátolna kifele, ha kaját adok neki akkor se a kaja érdekli, csak ki akar jönni hozzám. Volt olyan is, hogy felmászott az ölembe (segítséggel:D) és ott aludt.


Kérdésem az lenne, hogy érdemes még neki társat venni (lányt)? Vagy inkább hagyjam, mert már úgy érzi övé az akvárium és nem fogadna be se egy korában hozzá illő egyedet sem egy gyerkőcöt?


Még egy fontos kérdés: Most össze tört szegénynek az akváriuma, kisebb akváriumba van, amibe van neki egy szigete (agyagból, mozgatható) és kész. Nincs fűtése, nincs víz szűrője, de ez soha nem is volt neki. Mégis, (lekopogom) soha nem volt beteg, nagyon életre való kis hölgy. Megvegyem neki ezeket hosszú évek után, vagy ő már így szokta meg és felesleges?



Köszönöm előre is a válaszokat!


20N


2011. nov. 17. 10:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek segítsetek:/
2011. nov. 17. 12:25
 2/6 anonim ***** válasza:

Négy teknősöm van, most én sem fűtöm már vagy két-három éve a vizüket, de szerencsére semmi bajuk! Szobahőmérsékletű vízben az idősebb egyedek már nagyon jól elvannak. Legfeljebb kicsit lelassulnak, de ez természetes hüllőknél.


Lehet, hogy nem kéne párral próbálkozni most már, hiszen elég régóta egyedül van, és megszokta. A verekedés elég gyakori a teknősöknél, az enyémeket is külön kellett már tenni.

De, ha veszel párt, akkor szoktasd őket először szárazon össze, aztán rakd össze őket, és figyelj oda egy ideig. (Ehhez persze az kell, hogy legyen lehetőséged akár külön tartani őket.)


Semmiképp ne kicsit vegyél, hanem méretben hozzáillőt. (Egy kicsit akár meg is tudna ölni, ha összeverekednek.)


Nyugodtan vedd ki sokat a szobádban, hagyd mászkálni akár órákig. Imádják. :)

2011. nov. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia :)

nagyobb akváriumot mindenképp vegyél neki, egy vörösfülű hatalmasra meg tud nőni. fűtő nem kell annyira, szűrő nem ártana, már csak azért is, hogy kevesebbszer kelljen vizet cserélned.

társsal szerintem csak akkor próbálkozz, ha nagy a teki /ahogy előttem is írták/ és ha van lehetőséged arra, hogy külön helyet biztosíts neki ha nem sikerülne /vagy vissza tudod vinni oda ahonnan elhoztad, ha a másik nem fogadná el.

2011. nov. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
szerintem el van egyedul nagyon is jól és nem kell neki társ.de azért egy nagyobb akvárium mindenképp szükséges
2011. dec. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A tekik nem nagyon szeretnek egyedül lenni.Nekem van 2 tekim,az egyik vörösfülű és nagy (17cm) a másik királyteki és pici (6cm).Nagyon jól elvannak,szerintem az hülyeség,hogy megöli a nagyobb a kisebbet.Eleinte még idegenegymástól,aztán nagyon jól összeszoktak.Szerintem vegyél egy társat a tekidnek! :)

2013. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

*utolsó vagyok:


*idegenkedtek egymástól*

2013. máj. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!