Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az ékszerteknős alszik téli...

Állatbarát08 kérdése:

Az ékszerteknős alszik téli álmot?

Figyelt kérdés
2011. nov. 20. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Az enyém nem... kissé kevésbé aktív, mint nyáron volt, de elszöszmötöl most is, enni is eszik, bár kevesebbet és ritkábban, mint amikor még jó idő volt. Amúgy 18 éves vörösfülű ékszerteknősöm van.
2011. nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, ha kint van a szabadban, mert a hidegben lelassulnak az életfunkciói.

De mivel (én legalábbis) bent tartom az enyémet, ő nem alszik, sőt, inkább pörög éjjel-nappal:-)


20N

2011. nov. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok, és ez kimaradt: enyém is bent van a lakásban.
2011. nov. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kinn a szabadban alszanak téli álmot. Meleg szobában tartva aktívak maradnak, viszont ha van egy 10-15 fokos helyiség, akkor tudod mesterségesen teleltetni (de nem szükséges, elvannak nélküle).
2011. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azért írtam ezt a kérdést mert az én ékszerteknősöm alszik.Mert hogy ez normális-e?? Amúgy ha felébresztem akkor megmozdul mert nem halott és még meleg is van bent.
2011. nov. 21. 21:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak lusta. :D
2011. nov. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Pihenni minden teknős pihen, legalábbis én láttam nyáron is a tekimet csukott szemmel a víz alatt alukálni. De ha meghallja a hangomat, hogy közel vagyok az akváriumához egyből felriad és jön oda az üveg falához.

Ha a tiedet sokáig kell élesztgetni akkor tényleg téliálmot alszik, amivel nincs semmi baj szerintem, akkor se ha benti. Lehet, hogy hidegebb van nálatok a lakásban, ő megérezte a hőmérséklet csökkenést, és ezért elszenderült:-)

2011. nov. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat, most láttam, hogy írtad, melegebb van bent. Akkor csak simán pihen a tied is....hisz ők sem duracell nyuszik:-)
2011. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget :)

Most már tudom hogy semmi baja nincs :)

2011. nov. 22. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!