Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ti milyen almot tesztek a...

Ti milyen almot tesztek a görög teknős (vagy más szárazföldi teknős) terráriumába?

Figyelt kérdés
Az én teknőseim a kertben töltik a nyarat, de a terráriumi tartás az alom szempontjából számomra problémás. A tenyésztő, akitől vásároltam a teknősöket, virágföldet javasolt, de az gyorsan kiszárad és porzik is, hiába locsolom rendszeresen.

2011. nov. 23. 12:52
1 2
 1/11 Zolka99 ***** válasza:

kerti homok meg van iylen terráriumi homok

Úgy szoktam h berakom a földet és megszórom a terráriumival a tetejét úgy h kb 1 cm vastag legyen

2011. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Pedig az kell bele, csak a virágföldbe adalékanyagok is vannak. Erdei földet kell berakni nekik, előtte nem árt sütőben sterilizálni.

Ha nedves, akkor nem porzik. Nem kell azt lazán tartani, hagy tapossák le jól. Úgy kevésbé szárad.

2011. nov. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Erdei vagy kerti föld kell alájuk, esetleg kevés kaviccsal keverve!
2011. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát tömörítsem le nekik jó vastagon a virágföldet?
2011. nov. 23. 17:36
 5/11 anonim ***** válasza:
11%
B+ kérdező, te fogyatékos vagy? NE VIRÁGFÖLDET, mert az tele van vegyszerekkel! Kerti vagy erdei föld, mit nem lehet ezen érteni?
2011. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kérdésed, nem vagyok fogyatékos. Mivel a kertünkben veteményes van, sokkal több vegyszert és gyomirtót, valamint trágyát tartalmaz, mint bármelyik virágföld. Ráadásul 4 kinti macskánk van, akiknek a piszkát még véletlenül se szeretném belapátolni a terráriumba. A teknősöknek van egy elkerített rész, ami sövénnyel és virágágyással van körülvéve, onnan nem fogok földet kiszedni, mert csak virágfölddel tudnám pótolni, és ennyi erővel ugyanott vagyok. A gyepből se fogok, egyrészt mert gyep, másrészt szelektív gyomirtóval és NPK-val van kezelve.


Eddig semmi bajuk se volt a virágfölddel, engem zavar, hogy hamar kiszárad és porzik, pedig 10 centi van alattuk, igaz, tömörítve még nem próbáltam. 8 éve vannak teknőseim, szárazföldi pedig 4 éve, valamint a tenyésző is virágföldet tett alájuk anno, ezt is javasolta. Egyébként, ha már láttatok virágföldes zacskót, tudhatnátok, hogy sokban nincs is műtrágya, mást pedig hírből se tesznek bele, csak ismerni kéne néhány márkát. Pl. amit alájuk szoktam tenni, épp van is itthon, Flormio általános virágföld, alapanyagok: Sphagnum moha tőzeg, síkláp tőzeg, biohumusz, agyag, folyami homok. Mivel ültetéshez is át kell rostálni és ki kell fertőtleníteni, a teknősök alá is csak így teszem be, mert ezt szoktam meg.


Nem netről összeguglizott válaszokat várok, a kérdésben is szerepel, hogy az válaszoljon, akinek van teknőse és tapasztalata. (Igen, én is megtaláltam és elolvastam ezeket, bármennyire is hihetetlen, tisztában vagyok vele, hogy sehol se ajánlják a virágföldet az „adaklékanyagok” = műtrágya, gyomirtó miatt. Ha gyomirtót tennének bele, akkor vagy szelektívet tudnának: egy-, illetve kétszikűre valót, vagy totálisat, ami mindent irt. Egyiknek sincs semmi értelme, a cserépből csak ki lehet húzni pár szál gazt. Ráadásul ültetéshez nem is lehetne használni, mert már a csírát kiírtaná. Úgyhogy mindenkit megnyugtatok, legfeljebb NPK-t tesznek bele, de azt is ráírják, olyat kell venni, amiben nincs.)


És még annyit, hogy szerinted, kedves utolsó, a bomló, rothadó erdei föld, ahova mondjuk lerakják az iszapot is, amit a holtágból kotornak, amibe beleengedtek mindenféle vackot, mennyivel egészségesebb a fentiek tudatában a virágföldnél? Illetve egy lápos tájvédelmi körzetben mennyire jó ötlet ásni? Mert felénk ez a két opció van.

2011. nov. 24. 12:14
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

És honnan veszed hogy gugliztam? 9 éve van szárazföldi teknősöm, több tenyésztővel is beszéltem már pontosan ezügyben, (mivel az én teknősöm kereskedésből való és ott a tőzeget ajánlották, amit alkalmatlannak találtam) eddig mindegyik az erdei vagy a kerti földet ajánlotta.

Itt ketten is ezt javasoltuk neked, de te elsiklottál felette és egyből a virágfölddel kapcsolatban kérdeztél. Talán ha reagáltál volna, és elmondtad volna miért nem jó neked a kerti/erdei föld opció, akkor nem "ugrottam" volna neked. De így beláthatod, hogy nekem csak annyi jött le az egészből, hogy feltettél egy kérdést, válaszoltunk, te meg figyelmen kívül hagytad. Azt meg azért nem hiszem, hogy ne lenne a környéketeken egy olyan erdő, rét, vagy telek, ahol erre alkalmas talajt találnál.

Egyébként az én teknősöm állandóan kiborítja az itatóját, és spriccelni is szoktam a talajt, mégis mindig száraz. Szerintem az állandó fűtés miatt nem megoldható a nedves talaj, és ha belegondolsz, a természetes élőhelyükön is inkább porzik az aljzat mint nem. Esetleg ha beültetsz pár növényt, de az sem hiszem hogy segítene.

2011. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, pont ebből látszik, hogy nincs tapasztalatod. Ha beültetnék pár növényt, megennék. Tapasztalat. És a nedves földet sokkal jobban szeretik, mert abba rendesen be tudják magukat ásni éjszakára. Szintén tapasztalat. Szóval tapasztalatokat várok, nem ötletbörzét. Azt pedig, hogy nekem ess, semmi se indokolta - a primitív stílusodon kívül. Mindent le lehet írni normálisan, csak legközelebb erőltesd meg magad egy kicsit.
2011. nov. 24. 23:16
 9/11 anonim válasza:
Kedves kérdező! Nem régiben kaptam egy görög teknőst még nagyon picike. Én is Flormio virágföldet vettem neki. Mindenkitől azt hallottam nem jó alomnak. Viszont vannak ellentmondások. Nálunk is a kertben jár kutya macska így olyan földet nem szeretnék rakni alá. Mi a véleményed, tapasztalatod? Jó lesz neki a virágfőld vagy sem? mire jutottál?
2014. jan. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért írok választ ennyi évvel később, mert gondolom még mindig megvannak a tekik, és sosem késő váltani. Én az állatkereskedésben kértem tanácsot, (a kb. 100. próbálkozás után) és ott ajánlottak egy olyan almot, ami tömben van 1-2 órát áztatni kell, majd ha megszáradt csak be kell önteni. Olyan mint kb. a tropicariumban! Vannak benne növényi rostok, apró, puha darabok, és jó sok teknősöknek való föld. Hát tökéletes! Imádják beásni magukat, menni benne és az egészet, ahogy van! Szerintem érdemes kipróbálni!
2014. ápr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!