Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja a teknősömnek?

Mi lehet a baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés
3 napja vettünk egy ékszerteknőst. Ott az állatkereskedésben még teljesen virgoncnak látszott, úszkált, ő volt a legfürgébb. Mióta nálunk van nem eszik semmit, egy falatot se evett azóta, csak alszik folyamatosan. A vize 25 fokos, van kijárója, melegítő, kavics az akvárium alján. Minden ami kell. Mikor kivesszük egy külön edénybe, amiben etetnénk akkor fürge, menne egyfolytában. Mi lehet a baj? Már teljesen belebetegszünk, hogy miattunk lett baja :( Milyen vizet kell az akváriumba tenni? Mi csapvizet teszünk, lehet az a gond?
2011. nov. 30. 22:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én arra tippelnék, hogy megfázott. Ez esetben mindenféleképpen állatorvoshoz kell vinni.

A külön edényben, ahol etetnétek, ugye van víz? Az is megvan 25 fokos?

A csapvíz jó egyébként, nem árt neki.

Mivel próbáljátok etetni?

2011. nov. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szárított bolharákot vettünk neki. De tegnap már végelkeseredésünkben egy teljesen mini sonkadarabot is beleraktunk a vízbe, de ahhoz se nyúlt hozzá, hanem ellökte. A külön edényben is van víz persze, amiben etetnénk és az is 25-27 fokos. Vízszűrőnk nincs. Lehet az a gond? Ha kezünkbe kitesszük akkor is mászkál és élénk.
2011. nov. 30. 23:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy a kezedben virgonc, próbál menekülni, fél.

Nem kell folyton macerálni, hagy szokja meg az új környezetet.

Nyugodtan vághattok neki kis parízelt/párizsit is, azt lehet szívesebben fogja elfogyasztani, mint a szárított bolhát. Nekünk azt sosem ették, még azt teknősöknek való mixet is szívesebben fogyasztották. Azok olyan kis barnás kockák, de ha víz éri felpuhul és szét tudja tépkedni rendben.

Mi is mindig csapvizet használtunk. De sosem etettük külön, hanem betettek az akváriumba és akkor ő ott élt, csak akkor tettük ki edénybe, ha takarítottuk az akváriumot vagy ha nyáron nem bírtam magammal és kivittem őt napozni. :)


Javaslom egy ideig hagyjátok megnyugodni, aztán próbálkozzatok párizsival (vagy akár sonkával). Nem lesz baja, ha pár napig nem eszik, szóval ezt még kibírja de most már ideje lenne arra törekedni, hogy egyen. Várjatok pár napot (néha óvatosan alig felkavarva a vizet ki lehet szedni szűrővel vagy a víz tetejéről óvatosan kézzel az ételt, mert nekünk előfordult, hogy volt olyan teknős köztük, amelyik csak a frissen bedobott ételt ette meg. Ha állott volt, már nem kellett neki.


Jó lenne azt is bevezetni, hogy egész nap szép nyugodtan lehessen, és mindig fix időpontban próbálnád etetni. Mondjuk legjobb lenne reggel valamikor, hogy tudja, hogy miután újra világos van hamarosan kap enni. Ha nem eszik hagyod és próbálkozol újra másnap reggel. Így meg fogja érteni, hogy mikor tud enni és megnyugszik, hogy közben nincs zargatva, nem lesz stresszes.


Nekünk mindig ez volt az újonnan érkezőkkel, sokáig nem akartak enni, pláne ha egyedül voltak vagy nem régi teknőssel, aki mellett megnyugodhattak volna. Nem tudok mást mondani, szerintem minden ideális neki, ha nem látszik betegnek akkor lehet csak még félénk.

2011. nov. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Akkor holnap veszek neki másféle tápot, hátha azt megeszi, bár ha éhes lenne megenne bármit :s. Azért rakjuk külön edénybe etetni, mert olvastam, hogy úgy nem koszosodik olyan gyorsan a víz, mivel általában evés után kakil meg ugye a kaja sem rohad bele:) Így tovább tiszta marad a víz, mert szűrőnk nincs. De ma az akváriumba is tettünk tápot, de ott se kellett neki.
2011. dec. 1. 00:02
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, gondoltam, hogy azért kap máshol enni. :) De szerintem ez így most még nem működik. Őszintén úgy gondolom, hogy egy félénk, stresszes élőlényt nem lehet tanítani, tehát most fogja legkevésbé megérteni, hogy ott kellene ennie. Nem tudod amúgy, hogy az állatkereskedésben mivel etették? Lehet valami ismerős íz tetszene neki.
2011. dec. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megoldódott:) Feléledt és megevett 4 db-ot:)
2011. dec. 1. 00:37
 7/13 anonim ***** válasza:
Örülök! :)
2011. dec. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Amúgy jobban tennénk, ha beruháznánk szűrőre? Tovább tiszta marad a víz? Mennyibe kerül kb? Köszi mindent:) Régen volt teknősöm, olyan 10 évvel ezelőtt. De sajnos begyulladt a szeme és hiába csepegtettük nem lehetett megmenteni.
2011. dec. 1. 00:40
 9/13 anonim ***** válasza:

Írok, mert ráérek, de előre szólok nem vagyok annyira hozzáértő, szóval majd kérj másodvéleményt is. :))


Mi régen pont ezért ruháztunk be szűrőre, mert (anyám hisztizett, hogy folyton az akváriumomat kell takarítani, mert én ugye egyedül nem bírtam...) hamar piszkos lett a víz. Amúgy ha van benne sok minden és nem boríthatod egyszerűen ki akkor érdemes olyan gumicsővel kiszívni vödörbe a vizet. Nem tudom a hivatalos nevét, sima gumicső és lényegében fel kell tölteni vízzel, befogni és aztán belenyomni az akváriumba és lényegében a vákuum szivattyúzza ki a vizet. Kereskedésben vagy itt az oldalon biztos tudja valaki hogy kel pontosan és hol lehet kapni (nekem apám intézte, azért nem tudom pontosabban). Na de visszatérve véleményem szerint megérte a szűrő, lényegesen tovább maradt tiszta a víz, nem kellett folyton takarítani. Ha jól emlékszem az enyém négyezer forint körül volt, egyszerű kis szűrő.


Nekem is volt szemgyulladásom esetem párszor, mi is csepegtettünk (amúgy is volt mindenféle fertőtlenítő, alga elleni, páncélerősítő stb csepp mert ha megláttam valamit megvettem, hogy az biztos kelleni fog meg persze az eladó is örömmel adta. :)))) de nekem azt mondták a hideg víz miatt gyullad be a szemük! Nekünk nem is volt vízmelegítő, mert először azt mondták nincs rá szükség és a szobámban tartottam őket, gondoltuk úgy jó lesz nekik. De a vízmelegítő egyébként szükséges, jót tesz nekik.

2011. dec. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja és akkor is jó volt a szűrő, amikor nőtt és "vedlett" mert beszívta a bőrdarabkákat. Vagy az ételmaradékot (etetéskor ajánlott kikapcsolni). Ha a nagyobb darabokat nem is szívja be, legalább oda szívja és tisztább a víz más részeken.
2011. dec. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!