Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Meddig bírják a teknősök a...

Meddig bírják a teknősök a vízen kívül?

Figyelt kérdés

A barátomnak van 2 tarajos teknőse. Az egyik már 1 éve meg van neki és 2 hónapja kapott tőlem egy kicsit. Szét szeretné őket választani hogy nőjjenek tovább. Arra gondolt, hogy a nagyobbat a szobába tartaná kint.

Arra lennék kíváncsi, hogy meddig tud meglenni a víz nélkül?

Meg ha már itt vagyok az ékszerteknős meddig bírja?

(Persze nem élete végéig lenne kint :) Csak egy darabig)


2011. dec. 4. 20:02
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:
56%
szerintem addig még éhen nem hal,ugyanis csak vízből esznek és a folyadék fogyasztás is bajos lenne ha nem vízben lenne.
2011. dec. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Majd biztos kint lesz etetve meg nem lesz víz rakva neki nem?!:D Ennyire ne nézz már madárnak -.-'
2011. dec. 4. 22:19
 3/14 dirtboy ***** válasza:
ne légy már hülye,vízi teknősnek hiába raksz ki vizet meg kaját nem fog enni úgy.
2011. dec. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Vitatkozhatnánk, hogy ki a hülye...:D Perzse, hogy nem kint fog enni nagyon okosok -.-.... És már leírtam, hogy nem élete végéig... Ennyire nehéz a felfogásotok és az értelmezés?:D
2011. dec. 5. 14:57
 5/14 dirtboy ***** válasza:
100%

azt nem írtad hogy kajáltatni vissza rakná csak hogy kint tartaná.

egyébként meg nem tudom mit kell itt hülyézni azt aki segíteni akar.

ez marhára nem jó szokás, jobb lenen ha leszoknál róla.

ha már a segítőkész emberkel így beszélsz akkor fordulj megfelelő szakemberhez.

felteszel egy kérdést, várod hogy segítsenek utána meg mikor nem válaszol neked senki gondoltam segítek már erre meg ezt kapom.

2011. dec. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Jó bocsi, igazad van.

De viszont sokat nem tudtam meg egyik szövegből sem...

Túl reagáltam. Tényleg boccs ;)

2011. dec. 5. 16:33
 7/14 dirtboy ***** válasza:

még éhen vagy szomjan nem hal,ha naponta mondjuk reggel meg este belerakja a vízbe és eszik is akkor még mindig álla kínzás lenne de életben lenne a teknős.

ha csak ez a probléma hogy az egyik nagy teknős a másik meg kicsi akkor azért nem érdemes ezt megcsinálni mert mindkettő nőne és nem bántaná a nagy a kicsit.

itt ahol én lakok van egy idős ember, van több mint 70darab teknőse a tavában /vörösfülű,mocsári,sárgafülű/

elég vad teknősök,télen is kint vannak és nyers halat esznek,némelyik tényleg vad mert a természetből került hozzá.

tavaly nyáron születtek kis teknősök akkorák voltak mint egy kétforintos érme,úgy úsztak a nagyokkal hogy csak na.

nem bántják egymást a teknősök,főleg nem úgy hogy egy kicsi egy nagy.

ha két nagy hímet összeraksz kis helyre akkor talán,de így ellenének mint a befőtt.

2011. dec. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értelek! De szeretné, ha megnőne a kis teknőse is azért,mert most kb 3-4 cm között van csak :/ Nagyon apró. Az én tarajosom már bőven behozta, pedig ők is ketten vannak, de most mintha ők is befejezték volna a növést :S
2011. dec. 5. 19:01
 9/14 dirtboy ***** válasza:
100%

a tarajosak ilyenek,de mondjuk nem csak a tarajos.

én vettem tavaly tavasszal, először két sárgafülűt és 1 tarajos teknőst.

az egyik sárgafülűm sikeresen meglépet a kerti tóból ezért vettem még egy sárgafülűt nyáron.

a kis új teknős most a legkisebb de hamarosan jócskán lehagyta a többit,a tarajos volt a legnagyobb mikor vettem mert az nem az ékszerteknősök méretével volt megegyező.

szóval a tarajosok másként,más ütemben nőnek,a kifejlett méretük sincs akkora mint egy ékszernek és nem élnek csak kb.15évig.

az enyémnek sincs semmi baja de már egy ideje nem látható hogy nőtt volna,majd tavasszal beindul megint,a teknősök ilyen időszakosan nőnek.

néha abszolút nem,néha pedig nagyon beindulnak fejlődni.

kis koromban is volt már teknősom és akkor tanulmányoztam a fejlődésüket,minden nap tolómérővel lemértem a páncél hosszukat és feljegyeztem dátumozva.

volt mikor nagyon nőttek volt mikor hetekig semmit.

idősebb korukra pedig ezek a hetek hónapok is lehetnek.

2011. dec. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hmm.. Értem :)

Ezek akváriumban vannak. És mivel a nagy tarajosa jóval nagyobb ( bele nőtt abba az akváriumba mondhatni), ezért gondoljuk azt, hogy a kicsi nem fok nőni, mivel nem érzékeli úgy, hogy neki lenne elég helye, ha elkezdene nőni.

Az én teknőseim is befejezték a növést. Vagy azért amit te írtál vagy azért amit én próbáltam leírni neked :)

Amúgy tudnál arra mondani valamit, hogy a sárgafülűm mostanság miért alszik annyit? Nem látom jelét a téli álomnak, mivel ha ébren van aktív, de elég sűrűn alszik... Régebben pedik nem. A kis tarajos meg még lámpa oltásnál is aktív :D Nem lehet lelőni :/

2011. dec. 6. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!