Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van valami jó praktika?

Van valami jó praktika?

Figyelt kérdés

Van valamiféle borogatás vagy valami amivel a teknősnek a begyulladt szemét lehet kezelni? vagy ilyenkor milyen gyógyszert írnak fel, egyáltalán írnak fel? vagy milyen kezelést tudtok ajánlani?

Most ahogy néztem a teknőseimet, olyan mintha az egyik tekimnek csak az egyik szeme be lenne dagadva. Még figyelem őt, lehet csak félrenéztem de azért érdekelnének a kérdéseimre a válaszok.


2011. dec. 11. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon súlyos betegség, azonnal állatorvoshoz kell vinni, mert belehalnak. A-vitamin injekciót fog neki az orvos adni, másképp nem gyógyul meg. Rossz tartási körülmények, fertőzött víz miatt alakul ki a betegség.
2011. dec. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mitől lehet fertőzött a víz?
2011. dec. 11. 20:20
 3/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem takarítod őket rendesen. Ők abba a vízbe ürítenek, amibe enni kapnak. Ha nincs szűrőd és nem cseréled rendszeresen a vizüket, akkor kaphatnak fertőzést. Érdemes külön tálban etetni őket.

Vagy emiatt van, vagy nem megfelelő táplálás miatti vitaminhiánytól. Mivel eteted?

2011. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Etetem szárított hallal lisztkukaccal, ilyen száraz táppal vagy micsodával, vizet is tisztítok rendszeresen, a víz hőmérsékletére is ügyelek, egyszóval jól tartom őket, figyelek hogy változatos kaját kapjanak, kapnak néha csirkehusit, vitamin cseppeket is kapnak. Egyszóval nem tudom mi lehet a baj. orvoshoz nem igazán szeretném őket vinni, meg nem is tudnám mikor elvinni őket.
2011. dec. 11. 20:41
 5/10 anonim ***** válasza:
Szárított hal, lisztkukac, száraztáp NEM jó táplálás! Semmi tápanyag nincs benne! Fagyasztott hallal meg ilyesmivel kellene őket etetni, de leginkább az élő lenne jó, meg élő vízicsiga stb. Szerinted a természetben hol szereznek szárított tápot? És mi az, hogy nem akarod állatorvoshoz vinni? Ennyit ér neked szerencsétlen állat? Hogy amíg úszkál neked a lavórban addig jó, de amikor beteg lesz le van sz.rva? Neked hogy esett volna, ha a szüleid puffasztott kukoricán és gabonapelyhen éltettek volna, amikor meg tápanyaghiány miatt lebetegedtél volna, akkor nem vittek volna orvoshoz? Ugyanezt csinálod a teknősöddel is. Felelősséget vállaltál érte, abba pedig beletartozik az is, hogy ha beteg lesz akkor igenis elviszed orvoshoz és meggyógyíttatod.
2011. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nem azért nem akarom elvinni, nem úgy értettem. De ha már ilyen okos vagy mond már meg nekem hol találok nyitva állatorvosi rendelőt nyitva este9 körül legkorábban amikor végzek? felelősséget vállaltam érte, szerinted mégis miért aggódok érte? És etetem mellette élő hallal és a fagyasztóban is van hal csak az lemaradt az írásban, sok mindent adok nekik enni azon kívül amit az előzőbe írtam, nem száraz táppal etetem őket minden év minden percében, de ha épp elfogyott a kajájuk, nagyon ritkán kapnak az is. Szóval nekem ne ugass hogy nem jól etetem őket, csak épp hiányosan sikerült leírni. Nem lavórban tartom őket már megbocsáss, rendesen kialakított környezetük van. Azt meg egyáltalán nem írtam hogy nem AKAROM őket elvinni, egyszerűen csak nem TUDOM őket mikor elvinni, nálunk ugyanis nincs éjszakai meg ilyesmi ügyelet ami jó lenne. Eddig legalábbis még nekem nem tudott senki sem ilyet mondani. Értelmezni a szavakat tudni kéne.Nem nincs leszarva az állat, de basszus ha logikusan gondolkozol rájössz hogy érdekel az állat egészsége Mert rákérdeztem Csupán aggódok és érdekel, lehet csak bebeszéltem hogy feldagadt a szeme, este néztem amikor már káós vagyok én is, de nem hagytam annyiban utána kérdeztem... A szüleim köszönöm jól vannak.
2011. dec. 12. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Hé, skacok nincs veszekedés! Ha tényleg úgy gondolod, hogy jól, változatosan vannak táplálva, nem kicsi és koszos a helyük, akkoris jó lenne ha megnézné egy állatorvos.

Ha ez tényleg semmiképp nem jön össze, akkor te is megpróbálhatod kúrálni:

- kamillás borogatás a szemére

- tiszta, melegebb víz

- állatboltból vitaminok /vmi márkás, drága... tudom, h nagyon drága, de ami drága, az jó is (ezesetben) megéri megvenni/

2011. dec. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ja, nem olvastam végig vitamint kapnak.

akk nemtom...

nem tudnál megkérni valakit, hogy vigye el az állatorvoshoz? vagy egy kicsit előbb eljönni a munkából?

2011. dec. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm 16:28-as válaszoló

Én nem akartam veszekedni, de ha ő olyan stílusban ír nekem, ne csodálkozzon ha vissza is olyat kap.


Nem dolgozok még 10.-es gimis vagyok, csak sok énekórára járok.


Köszönöm szépen az ötleteket, majd kipróbálom. Bár igazából most meg olyan mintha nem lenne semmi baja, nézegetem még őt egy ideig, lehet hogy rosszul láttam, meg az is fura hogy csak az egyiknek tűnt olyannak a szeme és csak az egyik, a másiknak meg semmi baja. Minden esetre jobb előre aggódni, mint utólag bánkódni...

2011. dec. 12. 18:55
 10/10 A kérdező kommentje:

És konkrétan milyen vitaminra gondoltál?

Valami multivitamint vagy micsodát kapnak. 'A' vitaminos valami oldat vagy szérum vagy csepp után meg érdeklődök, eddig még nem sok sikerrel de próbálkozok.

2011. dec. 12. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!