Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy vegyem rá anyámékat hogy...

Hogy vegyem rá anyámékat hogy lehessen gyíkom?

Figyelt kérdés

eddig akármilyen kis állatot akartam,anyám rögtön elkezdett ordibálni,hogy jajj,hát nem lehet semmilyen állatom,mert hogy ő allergiás a macskaszőrre,meg a kutyaszőrre,és ahhoz képest,hogy szereti a halat,amikor kérdeztem,hogy legalább egy kis aranyhalam hagy legyen,hirtelen allergiás lett a halakra is -.-


direkt nem akarja,hogy legyen egy kiskedvencem


és eldöntöttem,hogy ha már nem lehet szőrös állatom,meg halam se,akkor egy kis gyíkot akarok


azért arra nem lehet allergiás


de hogy vegyem rá? ja és ha lenne gyíkocskám,mivel etessem? tudom,hogy hülye kérdés,de anyámnak hála,még életembe nem volt háziállatom,kivéve a kutyánkat,de ő nem is az enyém volt,hanem a nővéremé,mert csak neki engedelmeskedett és neki hozta vissza a labdát,velem meg alig játszott...szóval az olyan pici gyíkok miket esznek? a salátát megeszik? rovarokat azért nem hiszem,hogy fognék neki


14/l


2011. dec. 17. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát a gyík sajnos kényesebb állat, mint a rágcsáló. Fajtától függ, hogy milyen környezetben érzi jól magát (hány fok, mekkora páratartalom), de mindenképp egy jól zárható terrárium kell neki (tolóajtós), amit nem árt még felszerelni mágneses zárral vagy leragasztani egy kis celluxszal (nagyobb gyíkok esetleg ki tudnák nyitni).


Gyíkból elég népszerű a Leopárd gekkó, keress rá a tartására neten (a Tokee vagy milyen gekkó is szép, de az sajnos elég agresszív).


Több hüllő is hordozhatja a szalmonella baktériumot, tehát fokozottan figyelni kell a higéniára (kezet mosol a gyík után, nem túrsz a gyík szájába, aztán meg a tiédbe :) ).


A halak is jópofák, csak az akváriummal kell sokat pepecselni, meg a berendezéseket is össze kell válogatni (aljzat, szűrő, esetleg vízmelegítő, klórtalanító, stb). Arra figyelni kell, hogy pl. hazai folyami a halakat ne rakj össze extra díszhalakkal, mert összefertőzhetik egymást. Csak édesvízi halat tarts, ne tengerit (az inkább profiknak való).


Nekem voltak harcsáim, (gipiceps : [link] Imádtam őket, nagyon barátságosak voltak és jól kijöttek a többi hallal is :)



Rágcsálót is szívesen ajánlanék, de hát anyád elég hajthatatlannak tűnik.... Kicsikből az egyiptomi futóegér nagyon aranyos, a patkány is nagyon ragaszkodó tud lenni.

2011. dec. 17. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Inkább akváriumot javaslok neked. Kezdd úgy hogy nem állat, hanem akvárium és növényeket akarsz bele.


Aztán majd később véletlenül belekerül egy-két hal is, csak lassan, hogy szokja :D

2011. dec. 18. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
vagy törpe karmos békát akváriumba, az is aranyos, anyukád a zöld növények közt lehet észre sem venné :D
2011. dec. 18. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


amúgy halat azt nem nagyon akarok,az csak akkor jutott eszembe,szóval inkább gyíkot akarok :)

de amúgy köszi a segítséget :P

2011. dec. 18. 17:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vedd rá valamilyen "szomorú/megható" szöveggel.Ha nem jut eszedbe ilyen, itt van egy-két példa:

-Anyu, gondolj bele, milyen lehet szegénynek egy állatkereskedésben!Nem játszanak vele, nincs olyan jó dolga!Mivan ha rosszul tartják?Nem foglalkoznak vele, vagy egyedül van!Légysziiiii!

-Szegény, milyen szomorú lehet hogy a többieket elviszik csak ő vár ott magányosan egy szerető gazdira!

-Anya, mit szólnál hozzá ha elvennének tőled és nem engednék hogy visszakapj?!

-Szegényke ott várhat egyes egyedül,és bámul ki a terrárium üvegén...Mi van ha egyszer úgy döntenek, hogy mivel senkinek nem kell elaltatják, vagy megölik?

Szerintem ezek elég jó érvek, hiszen a legtöbb anyukának vajból van a szíve.Ha az apukád is ellenzi az már nehezebb falat... :/

2020. ápr. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Emellett próbáld meg te fizetni(ha nem dolgozol akkor zsebpénzből :)), mert a legtöbb szülő az árakkal is gondban van!Remélem ezzel meg az előző üzenetemmel segítettem! :)
2020. ápr. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!