Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy kaméleon milyen költségekk...

Egy kaméleon milyen költségekkel jár?

Figyelt kérdés

Ugyan is venni akarnk egyet. És jó lenne tudni, hogy ez milyen költségekkel járna? Valszeg kalapos kaméleont vennék, de még nem bizt ezért is kérdezném, hogy nekem mennyi-be fájna csak, a terrárium, csak az etetés, a fényellátás neki, és maga a kaméleon?

Köszönöm!


2011. dec. 22. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:

A sisakos kaméleon kajája nekem kb havi 5 ezerbe került amikor 1 éves volt és 2 évesen már olyan 7ezret is költöttem rá havonta, hát tudod a tücsök, sáska, lisztkukac, mikor mi.


Egy Repty glo 5.0 hüllős izzót kb 5000 Ft-ért vettem és abból nekem az első egy évig bírta aztán kiégett. A második az már 2 éve folyamatosan világít.


Kell egy időkapcsoló 600 Ft, az remélhetőleg nem romlik el.


Egy vitamin por 2300 Ft körül van, ez egy évig is elég, mert sok van benne, vagy akár tovább is, attól függ milyen sűrün vitaminozod a kajáját.


A terrárium, hát én építettem egyet szekrényből, és egy üveg tolóajtót csináltam rá. Ez azért volt jó, mert jó nagy volt. A szerkényt belül lefóliáztam öntapadós tapétával, az műanyag, a párát bírja. Felül meg nyitott volt, és így nem fulladt meg a kamcsika benne, jól szellőzött, kimászni nem tudott, mert nem érte fel a tetejét. Raktam bele nagy faágakat, általában mindig legfelül csimpaszkodott és próbált belemászni a lámpába, de azt sem érte el. Különben ha eléri képes belemászni és megsütni magát.

2011. dec. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egy sisakos kaméleont 10 ezer körül már talán lehet venni. Kb fél éves koráig még olyan pici, hogy akár egy 50 literes akváriumba is berakhatod, és amíg ilyen kicsi, még nem is eszik sokat, de aztán beindul és nagy zabagép lesz és nagyra is tud nőni, főleg ha hímet veszel, a végén már lehet félni is tőle, de nagyon szép állat.
2011. dec. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem sisakos kaméleont veszel, hanem rövidfarkú törpekaméleonokat, abból lehet többet is együtt tartani, akár 4-et is. Az sokkal kevesebbet eszik, nem fogsz tönkremenni benne. És egy kis 50 literes akvárium is. Tető se kell rá. Nem tudnak kimászni. Kellenek bele kis vékony faágak, valami bokorról szedsz az jó. Alulra lehet tenni akár virágföldet is és ülteni bele növényeket. Én raktam be nekik mini futónövényt, meg majomkenyérfát, arra is felmásztak, jól néztek ki rajta :) Csak ezek kicsit unalmasabbak, keveset mozognak és barna színűek, viszont irtó édik, főleg mikor még kicsik, csak 2 centisek. És max 4-5 centire nőnek meg, tehát nem növik ki az akváriumot soha.


Szerintem azét jobb az akvárium, mint egy terrárium, mert jobban szellőzik, de terráriumban is lehet tartani. Ezek a hőmérsékletre sem érzékenyek, a szobahőmérséklet teljesen jó nekik.


Csak ide is kell egy lámpa a fejük fölé, Repty glo 5.0, - kb 5 ezer Ft

2011. dec. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!