Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Félek az amúrsiklómtól. Mit...

Félek az amúrsiklómtól. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Kb. 2 és fél éve én lettem a középiskolám amúrsiklójának a gondozója. Egyszerűen rajongtam érte, sokáig nem is volt probléma, ha meg kellett fognom, vagy ilyesmi, szinte a nyakamban is bátran tekergőzhetett.


A helyzet akkor változott meg, amikor néhányszor felém kapott, és párszor meg is harapott. Mindannyiszor tudtam, hogy az én hibám volt (pl. úgy értem hozzá, hogy nem látta, hogy közeledem felé, emiatt hirtelen megijedt), ennek ellenére ma már alig merem megérinteni, az meg ki van zárva, hogy a kezembe vegyem újra. Az ivóvizét is más cseréli ki neki, és rémálmaim vannak, amikben kiszabadul a terráriumából, és megharap. :S


Szeretném, ha minden olyan lenne, mint régen, de akárhogy próbálkozom, képtelen vagyok újra "nem félni" tőle. Szerintetek mit csináljak? :(


2011. dec. 25. 23:14
1 2
 1/14 anonim válasza:
szerezz be mellé egy parlagi viperát...:D
2011. dec. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
belahaltál amikor megharapott mekkora a feje? nem hiszem h annyira fájt....fogd fel fel viccesen a dolgot és ne félj ha megharabb nem tud benned kárt tenni...
2011. dec. 25. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Azt írtad hogy a te hibádból harapott meg, az előtt nem hibáztál és nem harapott meg, szóval ha nem ijeszted meg nem fog megharapni!:) Logikus:)

+ ha más is benyúlt és nem harapta meg, téged sem fog főleg ha eddig mindig te gondoztad. Sok sikert!

2011. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
Ezen a bárdos válaszon beszakadtam, nekem is ez jutott először eszembe :D
2011. dec. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az ilyen félelmeket komolyan kell venni, nem lehet elbagatelizálni. Tudatalatti gondokat is okozhat, amik kihathatnak a való életre.

Pláne, ha rémálmaid vannak. Ez a probléma alvászavart okozhat, ami végképp komoly dolog.

Fordulj az iskola pszichológusához, ő tud segíteni:)


22L

2011. dec. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Kérj segítséget. A legjobb az lenne, ha pl. állatkertben tudnánkak neked segíteni olyan siklókkal, amik teljesen kézhez vannak szoktatva. Én is járok a királysiklómmal terápiákra hívásra. Ha párszor rájössz, hogy nem veszéjes állatfajról van szó, megnyugszol. Idővel ezzel a siklóval is ki fogsz békülni. Ha utána kérdezel, úgy is találni fogsz segítséget, a lényeg, hogy ne add fel, mert csak rosszabb lesz.

Akik meg azt írták, hogy el kéne pusztítani ezt a kígyót, azokkal közlöm, hogy undorodom az ilyenektől. A primitívek jellemzője, hogy inkább elpusztítják, mint megértik az állatokat. Egyszerű állatkínzók.

2011. dec. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ha ismernélek 3 nap alatt ki gyógyítanálak ebből a hülyeségből:P, mert ez az. Ha eddig sem harapott meg senkit aki etette akkor nincs gond, akkor van gond, ha 2 napja nem találod az öcséd és furcsa mód 120 centivel hosszabb lett a siklód. :D kb mekkora szörnyetegről van szó? Szerintem felejtsd el az egész harapdálós sztorit, ha eddig nem evett meg akkor szerintem nem is fog.



bár....ki tudja. :D

2011. dec. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
a leguánom ha rossz napja van, csapkod a farkával, harapott is már meg, de attól ugyanúgy kiengedem a szobámba, és megsimogatom ha idejön a közelembe... fejben győzd le a félelmed...
2011. dec. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális kommenteket. :) Tényleg nem nagy állatról van szó, 220 cm hosszú, de attól még félelmet kelt bennem... ha a közelembe jön, mindig kiver a víz, mert szerencsétlenről azt gondolom, hogy megint meg akar támadni. :D :/ Na, utána nézek az ilyen "terápia-féleségeknek", és majd gyakorlok a kígyóval apum segítségével, mert most ő gondozza. :)
2011. dec. 26. 11:31
 10/14 anonim ***** válasza:

utolsó előtti kommentelő vagyok:


A kiskutya is harap, ha játszik, sőt még a nagy is, de attól nem félnél, nem? szerintem fogd fel úgy, hogy játszik, bár ha hátulról támadnék rád gondolom te is megijednél. Valami alapzajt vagy hasonlót csinálj, hogy tudja h mész és akkor nagy valószínűséggel már nem ijed meg.


Ja no meg ne lépj a farkára :D

2011. dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!