Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt érdemes tartani...

Milyen hüllőt érdemes tartani amiből nagy hasznom van?

Figyelt kérdés
Szeretem a hüllőket és úgy szeretném tartani h azért legyen hasznom is belőlle csak nem tudom h milyet tartsak.
2012. jan. 8. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
hasznod? tenyészteni akarod őket a kicsiket meg eladni?
2012. jan. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam
2012. jan. 8. 19:03
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
hát szerintem előbb vegyél egy alap fajtát amit kezdő is tud gondozni ne akarj egyből tenyészteni mert míg nincs semmi tapasztalatod addig csak tömegmészárlást fogsz végrehajtani...
2012. jan. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát én azt javaslom inkább semmilyet... kivéve, ha csak kedvtelésből akarod tartani. Nem érdemes szaporítani semmit sem, mert az árak nagyon lementek..... pl. egy gabonasikló (ami egyik legalapabb állat), régen (3 éve) egy sima vörös kölyök elment 4-5 ezerért, most meg 500-1500 forintért vágják hozzád.....

A gekkóknak sincs ára, hacsak nem valami hiperszuperextra szín - aminek a szüleit ugyebár elég drágán meg kell venni, és az utódot pedig nem a mezei ember fogja megvenni, hanem aki ért hozzá, úgyhogy lehet h hiába ér 20.000-t, rád fog rohadni...

Szóval szerintem felesleges, már semmi sincs megbecsülve. Ameddig pedig nincs tapasztalatod, felesleges.

2012. jan. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
halas, van tapasztalatom mert már tartottam hüllőket csak nem tenyésztettem őket
2012. jan. 9. 15:17
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
ha van tapasztalatod akkor minek kérdezed csak tudod melyik érné meg...melyik lennd egyszerűbb
2012. jan. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem párduckaméleonból nagy pénzt lehet csinálni, DE! még mielőtt elkezded fogadd meg a tanácsaimat(hidd el nem szarral dobálózom, ezt vedd komolyan tényleg) szóval amit először el kell döntened hogy

1: meg tudod-e valósítani. van e elég pénzed, helyed, időd, elszántságod, hogy ezt addig fogod csinálni amíg meg nem halnak az állatok legfontosabb ismerd meg az állatokat, olvass utána a szaporodásuknak és egyáltalán az életfeltételeinek!

2: amit nagyon sokan elfelejtenek pedig ez a fő pontja az egésznek, körül kell nézned, hogy milyen tenyésztők vannak, hol, hova szállítanak, mennyiért! ezt muszáj különben bebukott a terved hiába ilyen meg olyan fasza!

3: ha nincs terved, hogy mi lesz a kölykökkel és rádrohadnak bebuktad az egészet. érdemes kisállatkereskedésbe menni és/vagy börzékre, magán személyként is felrakhatod őket internetre, de saját tapasztalat, hogy nem fog bevállni.

4: az egészből akkor van pénz, ha nagyban gondolkozol, ez azt jelenti, hogy nem 1 tenyészpárt kell venned hanem 5-6 tenyész párt!!! de akkor jobban ha 5-6 hím mellé van 8-9 nőstényed. sokhelyre kevésért. egy párduckaméleon állatker-be bevesznek 25-30 ezerért és akkor kib*szott boldogak, de! meg kell találni a célközönséget. nem szabad a kis utcai kisállatkerről gondolkodni mert oda nem veszik meg. a nagyobb állatkereskedésekbe pl: zoodom, alphazoo.. de nekik álltalában már megvan a saját kereskedő körük. a zoodomról tudom hogy (csak saját benyomás alapján) egy szarrágó f*sz a tulaja (mondjuk meg is tudom érteni, ővé a ferplast szóval megteheti) szóval ő bármit megvesz csak olcsó legyen, az meg más, hogy be nem tenném a lábam a kisállatkereskedésébe, mert iszonyat ahogyan tartja az állatait... na mindegy a lényeg, hogy mire megveszed az állatokat ami 900 ezer lenne meg a felszereléseket ami szintén egy 600 ezer körüli érték, ahhoz hogy ebből pénz legyen 20x megfogod bánni és belebuksz. hidd el nekem nem éri meg!

mondjuk mehetsz pl szakállas agámával is, de az meg olyan kevés pénz, hogy éppen fedi azt a költséget amit rájuk fordítassz úgy hogy 1 fillér hasznod nem marad.


egy ideig benne voltam(és még szerintem benne is vagyok) ebben a kisállatos dolognak, hidd el bukóban van az egész most, mindenki küszködik a túlélésért és várják a jobb időket! ebből nem fogsz megélni, ha a 20-30 éve tenyésztő ember is küszködik.. (ha gondolod írok privátban még 1-2 dolgot amit érdemes lenne meghallgatnod mielőtt belekezdesz.)

2012. jan. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!