Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet baja tekimnek?

Lehet baja tekimnek?

Figyelt kérdés
Van két teknősünk. Az egyik október vége óta téli álmot alszik. Néha átvándorol az akvárium különböző pontjaiba aludni, de mást nm csinál. Néha addig simizem, mig el nem kezd mozgolódni, de a szemét akkor sem nyitja ki. Ez normális, vagy esetleg szemgyulladása lehet. A szemei nincsenek megdagadva.
2012. jan. 11. 09:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A négy tekimből kettő ezt csinálja nálam is.

Valószínűleg semmi baja, csak gondolom nem fűtöd a vizet, és ezért lelassult - hüllőknél normális ez.

Ha mégis azt gondolod, hogy valami nincs rendben, vidd el állatorvoshoz!

Én állandóan attól félek, hogy megfáznak. :s A szobámban olyan 18-22 °C van, fűteni nem tudom őket, mert a négyet külön kell tartani (verekednek...). Elvileg nem fázhatnak meg amúgy, mivel ugye hüllők, de azért érdemes figyelni őket. A lényeg inkább, hogy ne ugrándozzon nagyon a hőmérséklet, mert az rosszabb nekik.

2012. jan. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd békén, amíg meleg nem lesz. Ha felébreszted őket előbb, az nagyon nagy stressz nekik, inkább abba halnak bele, mint a szembajba. A szemét valszeg a hiberáció miatt nem nyitja ki, legyél türelmes.
2012. jan. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is arra gondoltam, hogy a hibernáció miatt, de mivel ez az első telünk velük, még nem vagyok biztos a dolgomban. Egyébként fűtöm a vizet nekik és lámpájuk is van. Csak úgy egyeztem bele a kisállat tartásba(a gyerkőc könyörgött), ha minden meg lesz nekik adva. Van olyan ismerősünk, akinél két, tenyérnyi nagyságú teki egy lavórban van tartva. Na szerintem az gáz. A másik teknősünk nem hibernálódott, most nagyon unatkozik egyedül. Mindig les az akvárium sarkából, hogy mikor megy arra valamelyikünk. Olyan aranyosak, úgy szeretem őket.
2012. jan. 12. 08:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, nálam is csak kettő csinálja. Érdekes...

Szerintem semmi bajuk, remélem legalábbis. Minden évben szokott ilyen időszak lenni amúgy, ez normális.

Szerintem is nagyon édesek, én is imádom őket. :)

2012. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 csibexke ***** válasza:
érdekes,nekem a kettöböl csak az egyik lusta pár hete. igaz 5 hete nem hajlando enni,mig a másik igen :)
2012. jan. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!