Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Kígyó tartása otthon?

Kígyó tartása otthon?

Figyelt kérdés
Egy királypiton-t szeretnék tartani ,de a szüleim nagyon ellenkeznek, nem tudom ,hogyan lehetne eloszlatni a kételyeiket ,hogy a kígyó nem szabadul el a lakásban , nem öli meg a kutyát stb.Folyamatosan olvasok különféle cikkeket, hogy hogyan kell tartani! Nagyra tudnám értékelni ,ha hozzáértő emberek esetleg eltudnának látni tanácsokkal..esetleg 1-2 érv vagy leírás ,hogy helyes tartás mellett nem lesz semmi gond a kígyóval...hátha valamilyen szinten megnyugtatja a szüleim.
2012. jan. 16. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a legtöbb ember nem bírja őket, így vannak az én szüleim is. Én gondoltam egy merészet és egyszer csak hazaállítottam egy pitonnal. Anyu sokkot kapott, bátyám kivolt apámnak meg kb. 3 hétig nem is szóltam. Anyu 2 hétig állította, hogy ha kimászik majd egyszer akkor majd jól rám tekeredik és megfojt. Aztán egyszer valahogy meg merte simogatni, utána 1 hét múlva megfogta és azóta meg úgy nyúzza mint egy kismacskát és már sok embernek eldicsekedett, h mióta jobban megismerte (egyáltalán vette a fáradságot, h ne csak ellenkezzen vele)azóta elmúlt a kígyó és egyéb hüllő fóbiája. Apám és bátyám továbbra is masszív közönyt alkalmaz, de nem is nagyon érdekel. Mellesleg nem is próbálkozhatnál szelídebb fajtával. Persze nem változott meg minden, mert kb. 1 hónapja szereztek egy macskát és mikor megmertem említeni, h lehet h hetente összefossa a lakást a karmait a bőr ülőgarnitúrán élezi, hullatja a szőrét, ha az asztalon kaját hagyunk akkor felugrik az asztalra és belezabál és ehhez képest az én kígyóm a szobámban van, a légynek sem árt és nem tesz semmi gyakorlati kárt és még alacsony költségekkel jár akkor persze vérig voltak sértve. Szal sok sikert! Itt az én kígyóm: [link]
2012. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nekem úgy kezdődött a kígyó barátságom, hogy elsőnek iszonyatosan féltem tőle, mondom ki jön megharap, megesz, vagy méregfoga van és meghalok.. persze fogalmam sem volt róla milyen állat is a királypiton, majd mikor kiszedte egyik ismerősöm a terkóból, megsimogattam, elkönyveltem, hogy oké... megvolt ez is. soha többé, erre beledobta a kezembe.. szívinfarktust kaptam majdnem.. azán egyre többet vettem ki én is és már azt is simán megengedtem, hogy a nyakamba másszon. imádom őket, és akarok is egyet majd magamnak, de első cél a szakállas agáma:) addig felkészítem anyuékat királypitonra is:)
2012. jan. 17. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Engem ezekkel a tipikus hülyeségekkel támadnak..például:

"egy kutyát tudsz dögönyözni/simogatni egy kígyót csak nézni tudsz ..nem csinál semmit csak egy helyben van ,akkor csinálj egy fényképet egy kígyóról és nézegesd" nem értik az egészet nem is akarják... akkor még mondják ,hogy megöli a kutyát elszabadul stb... Nem tudom milyen érvvel tudnám meggyőzni őket ,de nem adom fel!

2012. jan. 17. 15:24
 4/17 anonim ***** válasza:
10%
nem hiszem,hogy meg tudnád őket győzni.Én például 100milliárdért sem fognék meg egy kígyót és a világ összes pénzéért sem tartanám a szobámban,ahol kimászhat és ha a kutyát nem is öli meg,a vadász ösztön benne van lehet hogy megtámadná.Fújj még a gondolattól is rosszul vagyok ha egy kígyóra gondolok.És főleg az etetése.Anyukádéknak tuti nem tetszene az sem,hogy cuki egerekkel kell etetni.Fújj de undorító.Én 5 éves korom óta kaméleonért könyörgök(most 15 vagyok) és 10 éve hajthatatlanok.Hiába mutogattam nekik állatkereskedésbe,meg képeken,hogy milyen cuki nem engedték.És az még nem is kígyó.Talán azért van mindenkibe a kígyó negatívan belerögzülve,mert Ádám és Éva a fa meg a kígyó.És ott is gonosz volt.És úgy gondolják az életben is az.Ha gonosz nem is ronda biztosan.Úgyhogy szerintem nem fogják megengedni..
2012. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igazából kb. esélytelennek látom ,hogy kiszökjön a terráriumból és azoknak az egereknek nagyjából megváltás a halál amilyen módon tenyésztik őket.
2012. jan. 17. 15:56
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Most szeretnék én is egy siklót. Szüleim először ellenkeztek, igaz még most is de beszéletem egy emberrel aki több kígyót is tart, hogy egyszer elmennék megnézni hogy mégis milyenek. Apu azt mondta ha mindent tudok róla akkor lehet, anyu meg csak úgy engedi hogyha saját pénzeből veszek hozzá mindent. Jah és apu már tervezgeti hogyan lehetne megcsinálni a terráriumot :D


Amúgy a kutyát hogyan enné meg? a kutyának az udvaron a helye :D

2012. jan. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szobakutyáink vannak...tehát a térdemig sem ér szóval bent laknak és még 1 kis olaj a tűzre ,hogy esténként az én szobámban alszanak
2012. jan. 17. 16:40
 8/17 anonim ***** válasza:
37%
Akkor egy kígyó tényleg megoldás lenne :D márha nem szereted ha a kutyák a szobádba alszanak
2012. jan. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
A 4. kommentelőnek köszönjük az értelmes infókat, a lényeg, h 12 éves vagy. És sírsz mert anya nem vesz neked kamcsit. Hogy is jön ez ide?
2012. jan. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

4. kommentelő. besírtam rajtad.. ádám és éva :DDDDDDD

Nem! azért van, mert az emberek azthiszik van méregfoguk, vagy folytással ölnek. de azért valljuk be nagy f*sznak kell lenni ahhoz, hogy egy piton kimásszon a terkójából! akinek nem volt eddig kígyója, az úgy képzeli, hogy kiszabadul és egy fél pillanat és legyilkolja az egész családot... de hogy is. ez nagy butaság. amugy kérdező, vidd ki a szüleidet terraplazara(most február 12-én lesz) és ott tuti kezetekbe adnak egyet és elmondják mi kell nekik.. velem is ez volt. tuti siker!


ja és a 4. hez még.. ne haragudj mi az, hogy a cuki kis egeret meg eszi? Te meg a cuki kis pipit eszed meg, meg a kismalacot.. akkor mi van? a kaméleon meg a cuki kis sáskát és kis tücsköt. ez az élet rendje, akkor dumálj, ha te nem eszel húst.. látszik az írásodból, hogy sötét vagy mint az éjszaka.. még jó, hogy nem engedik meg neked a kaméleont, 3 hét után megdöglene nálad...

2012. jan. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!