Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tarthatom a konvektoron a...

Tarthatom a konvektoron a teknőst?

Figyelt kérdés

Nincs még fűtőm, és ráraktam az akvaterráriumot a konvektorra. A hőmérő 27-28 fokot mutat.

Nincs még teknősöm,de hamarosan szeretnék venni.

A kérdésem az lenne, hogy jó így is neki vagy mindenképp vegyek fűtőt?


2012. jan. 22. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha a hőmérő annyit mutat(feltételezem vízi teknősről van szó) akkor elvileg jó-ha sosem melegszik túl,és nem túl hideg a levegő az akvárium felett,mert attól tüdőgyulladást kaphatnak-de a természetes napfény vagy egy teljes spektrumú lámpa mindenképpen szükséges lesz a normális életkörülményekhez,a meleg önmagában nem elég.Vitamin és étvágyhiányuk lehet ha nem éri őket ilyen fajta fény.Ettől meg páncélpuhulásuk és egyéb betegségeik lehetnek.
2012. jan. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia

szerintem inkàbb egy derékmagasságú polcra/szekrényre tedd a teknősöket és pl a konvektortòl legyen olyan 2 méter távolságra a teknős hosszra :)

Ne feledd legyen elegendő hely az akvàriumban legalább 1 kőre amire felmászik és ha szereltek fel lámpát akkor ha este bekapcsoljátok akkor felmászik a kőre és ott napozik,nagyon aranyosak,nekem is van teknősöm 2

viseld jòl gondjaikat szia!:)

Julcsi

2012. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!