Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A Görög teknőseim mellé...

A Görög teknőseim mellé érdemes még betenni másik Görögöt?

Figyelt kérdés
Kettő teknősöm van, tehetek be hozzá még egyet vagy kettőtt? Ja és a teknős télen fázik? A szobámban vannak! Meg kb.. 4 v. 5 éve vannak nálam párban, de mért nem párzottak? Vagy ezek nem olyan tipusok? Mikor párzanak?

2012. febr. 9. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Párzási időszak, kb egész évben tart tavasztól, a hideg idő beköszöntéig. A nőstény tárolni tudja a hímivarsejteket, így akkor indul meg a tojás képzés amikor a nőstény akarja. Teleltetés nélkül nem lesznek életképesek a tojások, így egész éves terráriumi tartás mellett ne várd hogy ha lesznek tojások ki is kelnek. Különben sem egyszerű a keltetés hisz megfelelő 26-32 fok hőmérséklet, és megfelelő páratartalom kell a tojások fejlődéséhez. Nem fázik a teknős, mivel hidegvérű állat, az enyémek addig maradnak a szabadban amíg napközben eléri a 15-16 fokot, azalatt lelassul, és leáll az anyagcseréjük. Most békésen alusszák majd fél éves téli álmukat. Nekem 5 darab van együtt plusz kettő két éves akiket még nem tettem be közéjük, mert meglépnének az udvarból.
2012. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi... segítettél! (:
2012. febr. 10. 07:23
 3/3 anonim ***** válasza:
a legtöbb teknős 10-12 éves kora körül válik ivaréretté! a tieid mennyi idősek? szerintem várnod kell még pár évet ;)
2012. ápr. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!