Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek ha a szârazföldi...

Mit tegyek ha a szârazföldi görög teknősöm calcium hiányban szenved, mit adjak neki? (KÉP)

Figyelt kérdés
Lapos a pàncélja, nyàron még nem volt ilyen. Milyen ételeket adjak neki ? Esetleg ha valaki letudnà írni mit ad a teknősének 1 héten keresztül megköszönném.1,5 éves fiu 12cm. A tojàs porràdaràlt héjàt adom nekik calcium forràsként + JBL TerraVit vitamint
2012. febr. 16. 23:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
2012. febr. 16. 23:24
 2/11 anonim ***** válasza:
Marhaszív mix! Az enyém imádja és mellette nem is kell más kalciumforrás.
2012. febr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
az a baj, hogy túl gyorsan nőttek. egy normál fejlődésnél a teknős nem ekkora. nekem a 3 éves 7 cm, és nem tegnap kezdtem tartani őket. Az első nálam született generációnál felléptek azok a problémák mint nálad, és csak stabilizálni lehet, hogy ne romoljon a kinézete még jobban. Nálad már igen előrehaladott az állapot ahogy elnézem. Fiatal teknősöknél sajnos erre oda kell figyelni, de nagyon kevés helyen figyelmeztetnek erre. Tejes kenyeret adj nekik, és keményre főtt tojás fehérjét. Most én nem adok semmit nekik, mert telelnek.
2012. febr. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
mozognak rendesen, vagy csak egy helyben álldogálnak?
2012. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mozognak folyamatodsan .nagyon mozgekonyak. Az allatkereskedesbe aztmondtak h normal a meretuk.

Nyers hust? Mennyit?

2012. febr. 17. 19:24
 6/11 anonim ***** válasza:
biztos lehetsz benne, hogy akkor nem igazán értenek hozzá. A kálcium hiánnyal a mozgásképtelenség, mozgás szegény életmód is társul. A túl gyors növekedés következtében alakul ki ez a cserepes, púpos, és deformált páncél. A görög teknős növényevő, 10 év alatt mióta megvan az első, és 5 éve mióta sikeresen szaporítom őket, nem kaptak húst.
2012. febr. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ugy tudom hogy mostmar nem nonek olyan gyorsan, es mar nem is tapasztalom azt hogy minden honapban nonek 1cm-ert.

Utolso valaszolo: ha most megalltak kicsit a novesben van esely arra h javuljon a helyzet? Esetleg nem nyomja ez a 'laposodas' a belso szerveit?

2012. febr. 19. 00:35
 8/11 anonim ***** válasza:
A kinézetük nem javulhat, a mostani állapotot lehet stabilizálni, de korrigálásra, hogy olyan legyen amilyennek kell kinéznie, semmi esély, boldog és hosszú életük lehet ezzel a dekoratív problémával is, ha nincs kihatással az egészségükre, és mivel azt mondod elég virgoncak, csak esztétikailag hatott rájuk. Hogy mennyire nyomja, és mennyire nem, nem tudom, nem ismerem annyira az anatómiájukat, hogy ebben is segíteni tudjak. A havi 1 cm rengeteg, hisz már elérték így a felnőtt méret felét-háromnegyedét, ami egy ilyen hosszú életű állatnál nem ideális...
2012. febr. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. febr. 20. 16:38
 10/11 Csongi2 válasza:
Tedd ki a napra a fube hejrejon
2013. jan. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!