Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szakállas agáma terráriuma...

Szakállas agáma terráriuma üveg vagy üveg-fa legyen?

Figyelt kérdés

gondoltam, hogy legyen nekem szakállas agámám, ehhez szerkesztek én terráriumot. Viszont gondoltam, hogy hamár falnál van, nem-e jobb, vagy ugyanolyan jó, ha fábol lennének az oldalai, kivéve egy vagy max 3 oldalt, ami üveg? jó ötlet, vagy van hátránya?

Egyébként hol tudnék utánanézni, hogy milyen talaj, milyen berendezés kellene? linkelnétek berendezett terráriumokat?

a 100*60*50 az biztos kicsi lenne egy darabnak? teteje kell, hogy legyen?


2012. febr. 23. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szakállas agámának nem tudom mi kell, de én pl kaméleonnak csináltam szekrényt, sőt a gekkó is beleköltözött egy időben saját magától, ez olyan volt, hogy egy szekrény és üveg az elején, de a szekrényt belül lefóliáztam öntapadós fóliával, hogy vízálló legyen (pára álló) ha bespriccelek vizet:


[link]

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt még kicsi volt a kaméleon:

[link]

itt meg baloldalt lesett ki a gekkó:

[link]

Mind a ketten bent voltak :)

2012. febr. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Alul üveglap volt, felül meg plexi, mert azt könnyebb volt kiszedni, de ez felül nyitott volt, a gekkó ki-be járkált, a kaméleon meg nem tudott kijönni. Azaz volt egyszer hogy kimászott a lámpa drótján, de utána megcsináltam, hogy ne tudjon.


A szakállas agáma meg szerintem nem tud mászni a falon, annak nincsenek a lábán olyan tapadókorongok, mint a gekkónak. Láttam sok helyen, hogy csak egy nyitott akváriumba tartották. Valami lámpa rá volt csiptetve az akvárium tetejére, és kész.


Ilyesmi:

[link]

2012. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon jópofák az állataid, a terrárium is tetszik. igen, szerintem sem tud kimászni, a teteje egy részére rakok csak valami vashállót mondjuk és arra a lámpiont befelé vagy hasonló
2012. febr. 23. 16:00
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Jaja, csak majd úgy tedd a lámpát, hogy ne tudjon belemászni. Nekem a kaméleon mászott egyszer a lámpára rá, és néztem is, hogy ez hülye, nem érzi hogy forró, de aztán gyorsan lekergettem róla és másképp csináltam meg, úgy, hogy ne érje el. Érdekes a gekkó sosem mászott a lámpába, az sokkal okosabb.
2012. febr. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Igazából majdnem mindegy hogy fa vagy üveg. A fa(osb!), annyival jobb, hogy könnyebb kezelni, nem törik, stb.

Ha google-ban rákeresel az 'osb terrárium'-ra akkor sokfélét kidob. Én biztosan ezek közül ötletelnék.

Egy kifejlett agámának 120x60x60-as kell minimum.

A kérdésem még az lenne, hogy tudod mi kell egy szakállas agámának? Lesz rá megfelelő kereted?

Sokat esznek, mindent vitaminozni kell nekik (kalcium+egyéb kiegészítő), UV-B fény, minimum 31-32 fok a melegítő lámpa alatt. (ezek csak a minimumok, és ha ezek nincsenek meg, akkor 1-2 hét alatt is elpusztulhat az állat)

Ezeket fontold meg. Jót akarok csak. :)

2012. febr. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A szakállas agáma nem olyan kényes fajta, és leginkább kiskorában kell neki a vitamin, egy felnőtt példánynak már nem fontos (legalábbis a miénknek nincs semmi baja). Mi virágföldet rakunk neki talajnak, de gondolom neki is több minden jó, mint a hüllők többségének.

Kell neki egy napozós rész, 1-2 ág amin mászkálhat, ha olyanja van, meg egy hűvösebb rész, ahova elbújhat. Növényt nem tudom érdemes-e berakni, a miénk kinyírta, ami volt neki régen... :D

2012. febr. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sivatagi állat, homokon tartják.
2012. febr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Növényevők lesznek kifejlett korukra, de minimálisan azt is vitamin porozni kell. (Kalcium!)


Az embereknek is kell folyamatosan a vitamin, hiszen egy idő után kiürül a szervezetből, aztán szép lassú leépülést okoz.

2012. febr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az enyém elég idős, és gyászbogárlárván él. Az meg nem növény.
2012. márc. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!