Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Hüllők

A kérdés

Van rá remény, hogy még megtalálom?

Már kb 1.5 hónapja eltűnt a gabonasiklóm. Mindenhol kerestem és nincs meg. Talán még él?

Keress kérdéseket hasonló témákban: gabonasikló, kígyó

2012. febr. 26. 14:39  Privát üzenet  

A válaszok
Igen, van rá remény. Ha felnőtt példányról van szó. A kígyók akár több hónapig is megvannak élelem nélkül. A víz az ami inkább kell nekik. Egyik ismerősöm 3 vagy 4 hónap után találta meg a kígyóját. Keres sötét helyeken. Általában oda bújnak el pihenni. Ruhás szekrényben, fürdőben a szennyes között. Szekrény mögött ha betud esetleg mászni. Én mikor eltűnt a kígyóm mindig úgy csináltam a keresését, hogy teljesen átkutattam egy helységet utána pedig lezártam, hogy vissza ne mehessen. Kezd így te is és biztos, hogy előkerül. Szerencsésebb ha többen keresitek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont 2012. febr. 26. 14:51 Privát üzenet
man79 nevű felhasználó válasza:

Igen, én be néznék példáúl a vizes blokkokba is, nem értek a kígyókhoz nekem nincs és nem is volt, és nem is lesz!

Viszont a első válaszadó tipjei alapján, be néznék ágy alá, szekrény alá, mert sok szekrénynek olyan a az alja, hogy oldalt meg elöl le ér a földig, azon áll, de hátúl van egy kb 5-10 cm es magaság ahol be bírja a kígyó simán fészkelni magát!

Szerintem a meleg helyeket is nézd meg, ha jól tudom a hüllők rühelik a hűvöset!

Remélem tudtam tipeket adni, és sikerül meg találnod az állatodat! Üdv Man79

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont 2012. febr. 27. 09:33 Privát üzenet
Nézd meg a WC tartályban :)

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont 2012. febr. 27. 15:06 Privát üzenet

Nekem is eltűnt sokszor, nekem van még egy kutyám is, és akkor lett meg amikor teljesen vízmenetsítettem mindent :D

Tehát arra az estére a kutya táljába se volt víz, másnapra előkerült. Amíg van valami vízforrás addig nem fog előkerülni. Legutóbb a könyvespolcba volt, és úgy kellett kibányászni, mindent alaposan meg kell nézni, szó szerint bárhová képes elbújni!

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont 2012. febr. 28. 13:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A tegnapi nap folyamán előkerült! :)

# 5/7Időpont 2012. ápr. 6. 11:08 Privát üzenet

Naugye, mondtam én :) Merre találtad meg a kis "bestiát"?

-első válaszadó-

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont 2012. ápr. 6. 15:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

A radiátorom tetején kuksolt :) És szerintem azért jött elő, mert kinyitottam az ablakot, és egy kis meleg megcsapta :)

# 7/7Időpont 2012. ápr. 21. 20:49 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mi a véleményetek a Remény lovasiskoláról? Mennyi ott a bértartás?
Melyik a legjobb könyv, amiben az összes fajtaleírást megtalálom?
Már 1 éves a németjuhász kutyám és nem áll a füle. Úgy tudom, hogy már régen kellene állnia. Van rá remény vagy nincs, hogy felálljon. A testvére szomszédban él, onnan kaptuk. A...
Eltűnt az ivartalanított kandúrom, szerintetek van még remény, hogy előkerüljön?
S. O. S. Nem sikerül. Van még remény? Mit javasoltok?
Szerintetek van esély rá, hogy valaha megtalálom?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Hüllők rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!