Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lehet a sárgafülüékszerteknős...

Lehet a sárgafülüékszerteknős atkás? És ha igen mivel lehet kezelni? Vagy vigyem el az állatorvoshoz?

Figyelt kérdés

Ma reggel azt nettem észre hogy a napozó kövén meg a teknősön is kis piros izék ugráltak.

Lemostam róla, és teljesen kifertőtlenítettem az akváriumot, mit tehetnék még?



2012. febr. 28. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

mikor a leguánom atkás lett hosszú keresgélés után a Frontline kutya és macska kölyköknek való sprayt javasolták, és el is tűntek pár nap alatt a sok bosszúságot okozó atkák... ha maradtak, ami nem biztos, tekintve hogy a teknős terrárium kisebb, mint ami nekem van, lehet sikeresen kiírtottad őket, de jobb figyelni a fejleményeket...

ha megmaradtak én azt javaslom, hogy szárazon fújd le a teknőst, és hagyd egy napig terráriumon kívül, aztán mosd le, és úgy tedd vissza őt...

2012. febr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
megfogom próbálni
2012. febr. 28. 15:41
 3/3 anonim válasza:

Atkásodás:


Tünetek: a bőrön parányi, mozgó "pontocskákat" láthatunk, amelyek a legtöbbszőr vöröses színüek. Teknősünk gyakran felborul az igyekezetben, hogy magát vakarhassa. Nagyító segítségével az atkák könnyen felismerhetők.

Kiváltó ok: esetenként a szabadon tartott állatokon lép fel, vagy olyankor, ha nem higénikus környezetből származó új állatot szerzünk be.

Kezelés: az állatot kezeljük Frontline vagy SH-Rodemectin késítménnyel.


Frontline:

Külsőleg, permetezéssel. Permetezzük a készítményt a teljes testfelületre, a flakont az állattól kb. 10-20 cm távolságra tartva. Az állatot letörlés nélkül hagyjuk megszáradni. A kezelés előtt és után 2 napig kerüljük a samponos fürdetést.


SH-Rodemectin:

Az állatok bőrére kell cseppenteni a készítményt. A kezelést időről-időre meg kell ismételni az újrafertőződés és az ectoparazita peték kelési ütemének függvényében. A külső élősködők petéit a szer nem öli el. Egyes esetekben a készítmény közvetlenül szájba cseppenthető, vagy ivóvízben elkeverve ill. spray-ként is alkalmazható.

2012. febr. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!