Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan és mivel szoktátok...

Hogyan és mivel szoktátok tisztítani az ékszerteknősötök páncélját?

Figyelt kérdés

olyan a teknőseim páncélja (ha száraz), mintha vízköves lenne...ami lehet h igaz is, mert nálunk elég vízköves a víz!

1 hete vannak nálam a kicsikék, és kíváncsi lennék, hogy ti hogyan és mivel tisztítjátok a tekiket!


előre is köszönöm a válaszokat!


2012. márc. 1. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Valószínű , hogy te a normális színezetét látod. Az ékszerteknős páncélja szárazon matt.

Én körömkefével szoktam pucolni folyó víz alatt.

2012. márc. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

azt tudom, hogy mattabb, de most fehérebb, mint mikor az 1-2 napban volt...ezért gondoltam h írok, nehogy megbetegedjenek tőle vagy ilyesmi....

amúgy vettem nekik fogkefét, majd azzal pucolgatom őket, csak azt nem tudom h mivel...(sima víz, citromlé, ecet...stb)? mert a sima víztől nem múlik el a fehérség :/

2012. márc. 1. 15:56
 3/14 anonim ***** válasza:
Az ecettől elmúlna de azt nagyon utálnák az is biztos :)
2012. márc. 2. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

hadjad! minek?

majd leázik.

2012. márc. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Soha nem takarítom le a páncéljukat. Vízszűrővel vagy forralással lágyítsd inkább a vizet,ha nagyon gázos.
2012. márc. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

4-es...a vízkő nem fog leázni róluk...


köszönöm az eddigi válaszokat! :)

amíg nem tok jobbat, addig forralom majd a vizet! köszi :)

2012. márc. 2. 14:44
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Jaj, ne csináld már!!!! Semmi bajuk nem lesz. Nálunk is nagyon vízköves a víz, de nem kell bántani őket. Többet ártasz vele...Nekik nem szabad vegyszerrel érintkezniük, és nem is nagyon kell piszkálni őket. Nem plüssállatok, nem kell fogdosni őket.
2012. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nézd meg a TEKNŐS INFO OLDALON!! Ott ír erről asszem sós vízben kell leszedni,de amíg nem tudod a só,víz keverési arányát addig NEkezdj bele!!!!Nehogy "szétmarja" a teknőst!
2012. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

kedves 7-es...nem hiszem h jó nekik, ha vízkövesek!

am meg szeretik ha foglalkozom velük...szeretnek naponta egy kicsit sétálgatni a terráriumon kívül


am már leszedtem róluk, és ezután tisztított vizet rakok nekik, ez nem olyan rossz


köszönöm a válaszokat!

2012. márc. 3. 12:04
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Előbb -utóbb levedli a felső szaruréteget , akkor egy darabig szebb lesz . :D
2012. márc. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!