Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek beteg lehet a...

Szerintetek beteg lehet a sárgafülű ékszerteknősöm, ha már november vége óta alszik, és még mindig nem akar fel kelni a téli álmából?

Figyelt kérdés
Már teljesen kiszáradt, és vékony is, pedig próbáltunk már óvatosan ételt adni neki, de nem fogadta el.:S Aggódom érte.
2012. márc. 6. 21:15
 1/3 anonim ***** válasza:
én a vörösfülümet vízben teleltetem, és még semmi baja sincs neki... valamikor én is novemberben tettem el aludni, ha aggódsz érte, keltsd fel álmából, egy erősebb égő, magasabb hőfok, és fel tudod kelteni... milyen körülmények között telel?
2012. márc. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát úgy telel, hogy a nap nagy részét átaludja, de párszor kiszoktak nyitni a szemét és "sípol". Vagyis ilyen fura hangot ad ki. De folyton a kis szigetén van, de már teljesen kiszáradt szinte, mivel nem nagyon megy bele a vízbe.:S
2012. márc. 7. 16:32
 3/3 anonim ***** válasza:

orvoshoz vele, ha nincs rá lehetőséged, mert pl én nem tudnám kihez vinni, nincs közelben szakember...

hőfok emelés, tegyél fölé egy nagyobb égőt, ha van lehetőség a vizet is fűteni, 22-24 fokra, a teknősök sípolása sosem jelent jót, valószínűleg megfázhatott... valahogy próbáld etetni is, és ha süt a nap, jusson napfényhez is, szabadon, ne üvegen keresztül... de ha csak bírod vidd orvoshoz...

2012. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!