Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vörös fülü ékszerteknőst mért...

Vörös fülü ékszerteknőst mért nem lehet tartani?

Figyelt kérdés
2012. márc. 8. 19:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mert törvény tiltja.
2012. márc. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt én is tudom.Bővebben valami?
2012. márc. 9. 15:44
 3/11 brigcsi2 válasza:
0%
Védett állatok,mert kevés van belőlük és a páncéljuk értékes.Nekem volt kettő 6évesek de 3éve elszöktek.Nem jutottak messzire csak a következő utcáig,azóta is ott élnek.Szerintem ha nagyon akarsz tarthatsz!
2012. márc. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A vörösfülű ékszerteknős nem védett (főleg nem Magyarországon), és nem is ritka (főleg nem Észak-Amerikában, ahonnan származik).

Tartani azért nem lehet, mert törvény tiltja. Ha arra vagy kíváncsi, miért hozták a törvényt, akkor azt kérdezd.

A törvényt pedig azért hozták, mert ez a faj nem honos Magyarországon (ahogy egész Európában sem), viszont rengeteg egyedét kitették a "gondos gazdáik". A szabadon engedett állatok pedig komoly problémát okoznak a természetben, főleg az egyetlen Magyarországon honos teknősfaj, a mocsári teknős számára.

2012. márc. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

1. Védett faj

2. Lehet tartani nekem 6 db van

3. Boltba nem árulnak , de neten lehet LEGÁLISAN venni

4. Ha nem tudtok válaszolni csak tippeltek , inkább ne ! És most lepontozhattok!

2012. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1. Nem védett faj sem Magyarországon, sem Európa más országában.

[link]


2. Részlet az 1998. évi XXVIII. törvényből (Az állatok védelméről és kíméletéről)


24/F. § Az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes,

külön jogszabályban meghatározott állatok kedvtelésből való tartása, szaporítása és

forgalomba hozatala tilos. A tilalom megszegésével tartott állatot az állatvédelmi hatóság

elkobozza, majd gondoskodik az állat tulajdonjogának átruházásáról, ha ezt jogszabály kizárja

vagy az eredménytelen, az állat végleges elhelyezéséről. Ha az állat végleges elhelyezése csak

rendszeres költségráfordítással biztosítható, a korábbi tulajdonos a jogsértés súlyától,

ismétlődésétől függően legfeljebb 12 hónapra jutó költség fizetésére kötelezhető. Az elhelyezés

eredménytelensége esetén az állat életét megengedett módon ki lehet oltani.


Ehhez kapcsolódóan:

1. számú melléklet a 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelethez

Az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes fajok

...

C. Hüllők

1. Aligátorteknős (Macroclemmys temminckii)

2. Díszes ékszerteknős (Chrysemys picta)

3. Keselyűteknős (Chelydra serpentina)

4. Vörösfülű ékszerteknős (Trachemys scripta elegans) - a 15 cm-nél kisebb páncélhosszúságú példányok

...

És igen, lehet tartani, a törvény hatájba lépése (2010. január 1.) előtt vásárolt példányokat, erre vonatkozik a méretkitétel (valamint külön engedéllyel).


3. Magyarországon és az Európai Közösség országaiban sem boltban, sem máshol nem lehet legálisan vásárolni, árulni, behozni és szaporítani.


4. Nem tippelek, a biológus diplomám megszerzése során többször tanultam a témáról (ráadásul még érdekel is).

2012. márc. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
5. Vagyok és képzeld lehet tartani : én egy rendőrtől vettem 2-őt
2012. márc. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lehet. Ahogy lopni is, csak a törvény tiltja és bünteti.
2012. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:),csak érdekelt mi baj lehet velük,nekem van egy nagy sárgafülű ékszerteki és egy kis királytekim
2012. márc. 10. 19:46
 10/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy tőrvénybe ütköző , nekünk i olt kettő úgy 10 éve kapuk, csak nagyok lettek és odaadtuk őket ismerősöknek pár éve.
2012. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!