Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősömnek nem nyílik ki a...

A teknősömnek nem nyílik ki a szeme! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sárgafülü ékszerteknősök. Decemberben elkezdtek téli álmot aludni. Február fele fölébredtek. Az egyiknek már kinyílt a szeme, viszont még nem eszik, a másik meg ki se nyitja a szemét. Járkál ide-oda, kőre felmászik, és ott tölt sok időt, de nem nyitja ki a szemét. Viszont ha odateszem az ujjamat elé, azt látja, és ösztönösen behúzza a fejét, így gondolom, hogy csak valami hártya-szerűség van a szeme előtt. Szerintetek valami baja van? Kamilllázzam a szemét, vagy kinyílik magától majd?
2012. márc. 9. 14:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A kamillázás nem sokat ér sajnos. Lehet, hogy kinyitja a szemét, egy idő után, de később belepusztulhat szegény:( Vidd el állatorvoshoz, kap 3 szurit és megvan oldva a dolog:)
2012. márc. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tedd be őket "meleg"vízbe és hagyd benne őket egy darabig. (lehet hogy 20 perc is kell, a lényeg, hogy ne legyen hideg és túl meleg sem a víz) Azt kellene látnod, hogy az amelyiknek be van ragadva a szeme, elkezdi "törölgetni" azt. Nézd meg, hogy kinyílt-e. Ha nem, akkor állatorvos.
2012. márc. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Beleraktam a vízbe, benne van már egy ideje, de mindig feljön a tetejére, és alszik tovább, nem dörzsöli a szemét. Próbáltam a tesóját rárakni, hátha akkor lent marad, de volt annyi helye, hogy feljött mellette.
2012. márc. 13. 17:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Na képzeld, mára nekem is így járt a teknősöm:( Megpróbáltam kamillázni, de csak azért, hogy a tüneteket minimálisan enyhítsem. Forraltam kamillát, megvártam még kihűl, langyosra, és beletettem egy kisebb akváriumba a teknőssel együtt. Nem érezte jól magát benne fujtatott és így kiszedtem..:/ Holnap viszem állatorvoshoz, kap majd A-vitamin injekciót és remélem jobban lesz.
2012. márc. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!