Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mekkora egy kifejlett pézsmate...

Mekkora egy kifejlett pézsmateknős? Hogyan rendezzem be az akváriumát?

Figyelt kérdés
Kb. hány cm--ig nőhet meg? Elég neki, kb. 67-60 cm hosszú, és 30-35 cm széles hely? Az egész akváriumba víz kell? Hogyan rendezzem be?

2012. márc. 9. 15:00
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz.

2012. márc. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
91%

Na én kifejteném a véleményemet :

Egy kifejlett Pézsmateknős 12- max 14 cm-re nő meg, ez persze attól is függ, hogy mekkora akváriumban tartod. Kihangsúlyoznám, hogy a tévhittel ellentétben , hiába kis méretű teknős nem elég neki egy 60 x 30 x 35 cm-es akvárium mert a teknős nemfogja magát jól érezni. Az iszapteknős fajok, ahová a pézsmateknősök tartoznak nagy távolságokat járnak be táplálék után bagtatva a vízfenéken ( nem jó úszók). Egy állatkereskedésben kb 7000 Ft-ért vehetsz fiatal példányt 3cm körülit, neki elég még 10-15cm mély víz, de feltétlen biztosítanod kell neki egy kimászó helyet ahová ki tud menni napozni tehát egy megfelelő erősségű lámpa is kell neki, e mellé társuljon egy az akvárium méretéhez megfelelő erősségű vízfűtő ami 24-26°C-ot biztosít. Aljzatnak használj homokot vagy kavicsot amit jól átmostál, mert szeretnek áskálódni:) ültess növényeket mert természetesebben érzi magát, de ügyelj rá h ne éegyen mérgező és jól ültesd el legalább 5-6 cm mély aljzatba h ne ássa ki a teki.Helyezz el továbba a kimászó mellett búvóhelyeket ahová teljesen eltud bújni de figyelj h ne szorulhasson be!! Minden állati eredetű kaját megeszik de figyelj a változatos étrendre! 30 évig is élnek szóval kellő méretű akváriumot válassz, egy 100L-es mondjuk 70x40x40cm akvárium egy párnak megfelelő méretű. A felnőtt állatnak min 30cm mély víz kell, de persze még mindig fontos emellé a kimászó, búvóhely, növény stb. nekem egy Kis Pézsmateknősöm van (Kinosternon Minor), a sima pézsma alfaja, ő 9cm-s és max 10-11 cm-re nő meg, ők valamivel drágábbak (9000Ft kb). egy 130L-es 80x40x40 akváriumban lakik sok sok halacskával, akiket kergethet:D ja és kifelejtettem a kellő teljesítményű belső szűrőt mondjuk egy 100L-esbe egy 800-1000L/órás elég. Ha a teljes víztisztaságra akarsz törekedni akkor egy belső és egy valamivel kisebb teljesítményű külső szűrőt is szerelj ne ez a tuti tippem:) Remélem sokat segítettem, sok sikert ! :)

2012. márc. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

szerelj be*


ja és ne zsúfold túl az akváriumot, hogy tudjon mászkálni:)

2012. márc. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

OFF: Régebben én is tartottam halakat a pézsmáim mellett, de nem vadászták őket, még kicsi tekik voltak. Ennek köszönhetően úgy elszaporodtak a halak (guppyk), hogy nem győztem elajándékozni őket :D


Én is láttam 1-szer 2-szer, hogy utánuk kaptak, vagy akár utánuk is úsztak, de sose sikerült elkapniuk őket. Ezzel valószínűleg jó sokáig el lehetett volna így lenni, mert a tekik 6 év alatt nőnek fel, szóval úgy 3-4 évig biztos tarthatók halakkal. De ezt nem vártam meg, oda ajándékoztam a halakat.


ON: Én egy 60x40x40-es akváriumban tartom őket most még, 3D hátteresben, van benne egy sziklabújó, és 3 műnövény, az igazit az enyémek kiszedik és megeszik. A 30 cm-es vízmélység a minimum, azt hiszem úgy szól az állatvédelmi törvény, hogy legalább a teknős páncélhosszának kétszerese kell legyen. (?) Nem biztos, ilyesmi rémlik. Viszont én úgy gondolom, hogy nem az állatvédelmi minimumon kell tartani az állatokat. Az én tekijeim jelenleg olyan 5-6 cm-es páncélhosszúságúak, és most van 30cm vízmélységem. Már tervben van a nagyobb akvárium 1-2 éven belül. Egy 120x50x60-asra gondoltam, és 50 cm vízmélyégre. Így maradna felül egy 10 cm-es hézag kimászás ellen.

2018. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!