Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen iskolát kell végeznie...

Milyen iskolát kell végeznie annak aki kifejezetten hüllő állatorvos akar lenni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvosi egyetemet és ott hüllőkre szakosodni
2012. márc. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
kifejezetten van ilyen szak?
2012. márc. 13. 21:46
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Az állatorvosi egyetemet kell elvégezned. Az egyetem alatt nincs szakosodás, állatorvosi diplomát szerzel.

A diploma után tudtommal lehetőség van bizonyos fokú szakosodásra, de e nélkül is foglalkozhatsz (csak) hüllőkkel.

2012. márc. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, de ott mintha lenne valami egzotikus állatok részleg... nem?
2012. márc. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetem alatt, harmadéven kell szakirány választani és igen, van egzotikus állatok szakirány, ahogy állatkerti is. Ha terráriumi kedvenceket akarsz gyógyítani, akkor logikus, hogy az előbbit, míg ha krokodilokat, stb, akkor az utóbbit kell választanod, de mindkettő a SZIE Állatorvostudományi Karán, állatorvosi képzés keretében választható. Az egyetem elvégzése után valóban van lehetőség szakvizsgát tenni, ezek közül egzotikus állatok gyógyászata, vagy egzotikus állatok tartása és tenyésztése szakvizsgát kell majd tenned.
2012. márc. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát :)
2012. márc. 15. 12:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!