Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Most veszek egy görög teknőst...

Most veszek egy görög teknőst egy ismerőstől, CITES papírral kapcsolatos kérdést tennék fel?

Figyelt kérdés

Megvannak a papírjai, de a tulajdonosváltozást hol kell bejelenteni? Ez pénzbe kerül? Illetve úgy tudom, hogy a 10cm-nél nagyobb teknősöknek chip kell. Ez drága? kb mennyibe kerül? Ő kb akkora, de nekem nincs sok ezer forintom chipre...


Légyszíves valaki válaszoljon!!


2012. márc. 21. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Be kéne menni valshova, mondjuk állatorvosi rendelőbe, ott biztos tudják mi a teendő. És az előző tulajdonos is lehet hogy tudna segíteni
2012. márc. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:

A CITES papír nem elég, a chip előtt félévente el kell vinni fotóztatni. Ha ez nem történt meg, a teknős már nem azonosítható, ugyanúgy, mintha eleve papírok nélkül vette volna. A chip elég drága, felénk 10ezer, de van ahol kb. a fele. A tulajdonosváltást a lakhelyed szerint illetékes környezetvédelmi hatóságnak kell bejelenteni.

[link]

2012. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

És ha az előző tulaj nem vitte fényképeztetni, akkor én már nem is vihetem? Mert szerintem nem vitte, mert a bescannlt papírjai mint 2009-es dátumúak.. ( a tenyésztői és a cites )ezeknek friss dátumúnak kellene lenniük, nem?


és akkor én utólag nem vihetem fényképeztetni, ugye? :S

2012. márc. 21. 10:39
 4/6 Platypus ***** válasza:
Nem, sajnos nem viheted. Az egésznek az az értelme, hogy a teknős mintája változik növekedés közben, így ha nincs folyamatosan fényképezve, akkor nem lehet egyértelműen azonosítani, hogy a kérdéses jószág az az állat-e, aminek eredetileg kiállították a papírt. Ez a teknős sajnos már nem legális, a helyedben nem adnék érte pénzt. Egyszer kell orvoshoz vinni, és már bajba kerülsz miatta. Nem mindenhol veszik komolyan, de elég egy rosszindulatú ember a környezetedben.
2012. márc. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Értem :(

És akkor nem is lehet valahogy úgymond újra bejegyeztetni a teknőst, vagy valami? :( Pedig nagyon édes :(

2012. márc. 21. 20:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Felhívtam ma telefonon a tulajt és azt mondta, hogy azért nem fotóztatták, mert szerintük ez baromság és nem akarták ilyennel terhelni lelkileg a teknőst... -.-
2012. márc. 21. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!