Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy felnőt agáma meddig bírja...

Egy felnőt agáma meddig bírja új kaja/pia pótlás nélkül?

Figyelt kérdés
magyarán hány napra tudok elutazni úgy, hogy adok neki előre, aztán go, vagy hány naponta kell valakit beküldenem, hogy adjon új vízet, kaját neki?
2012. márc. 22. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ki kell tapasztalni hogy a víz mennyi idő alatt párolog el nála. Esetleg 2 itatótálat betenni, az egyiket a terkó hűvösebb felébe hogy kevésbé párologjon. Ez a fontos, hogy mindig legyen előtte víz.

Ha jól táplált a szaki akkor szerintem 1-1,5 is lehet. A mi hímünk mostanában koplal.. heti 1x megkínáljuk, eszik egy keveset és ennyi. A körülmények normálisak, aktív is, a farka is vastag, a pocakja is nagy, így nem aggódok.

Ez alapján te is tudsz kalkulálni. :)

Jól kajáltasd meg mielőtt elmész és szerintem nem lesz probléma. A fiatal/bébi agámák már bajosabbak.. Ők minden nap esznek (maximum minden másnap), mert egyébként könnyen elpusztulnak.


Remélem tudtam segíteni, Üdv!

2012. márc. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jó a kaja a kisebbik gond, de ha vizet másfél naponta kell adni, akkor sehova nem lehet menni mellette még egy hétvégi kiruccanásra sem
2012. márc. 23. 08:55
 3/4 anonim ***** válasza:
Sivatagi állat, szerintem bírni fogja simán. :)
2012. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ha nagy a terkó, aminek nagynak kell lennie, mert agámáról beszélünnk akkor egy nagy tál is befér, amibe sok víz-> probléma megoldva, btw, nekem egy teknős úsztatóban van ami elég praktikus mert viszonylag alacsony a pereme, de sok víz fér el benne, szóval területében nagy, így az agáma nem fullad bele, ki tud jönni és vizet sem kell olyan sűrűn cserélni, és el tudok menni mellette ide-oda. amugy pl: ha már egy margarinos doboznál nagyobb tálat raksz be akkor annak 3-4 napig simán ki kéne bírja, hűvös részen. Kaját meg ugy kell megoldani, hogy előtte beöntesz neki többet, pl 20 helyett 25-30 tücsköt, és mellé még sáskát esetleg, meg gyászbogárlárvát is párat, akkor azokat vadászgatja egy ideig és ha teljesen elfogy neki is még bírni kell 2 hétig minimum! és sajnos ezt tapasztalatból tudom.
2012. márc. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!