Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » MÉRGES VAGYOK! Vettem egy...

MÉRGES VAGYOK! Vettem egy kicsi fiatal KIRÁLYTEKNŐS (3 napja) és NEM ESZIK! Még mindig nem eszik! Miért van ez?

Figyelt kérdés

HELP!! Segítsen valaki!!


3 napja vettem egy kis fiatal teknőst és szép helyet is csináltam neki, megvan minden ami kell hozzá, de egyszerűen nem eszik. Azt látom, hogy fél még, nem szelíd, de nem értem, hogy miért nincs igénye a kajára...


Mit csináljak vele?? Vigyem vissza??



2012. márc. 22. 16:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hüllők (így a teknősöké is) anyagcseréje sokkal lassabb az emberéénél. Egy kis teknőst sem kell minden nap eledellel tukmálni, mert ha rákap csak azt éred el vele, hogy hirtelen fog rengeteget nőni, amit se a csontjai se a páncélja nem fog bírni.

Ha most még nem eszik, az valószínű azért van mert még meg van szeppenve, te pedig nem hagysz neki elég nyugtot. Nyugi, nem fog éhen halni, egy-két napig ne piszkáld, ne is nagyon menj a terrárium közelébe, hátha így felbátorodik. Utána próbáld meg az etetést.

Figyelj a táplálék minőségére és mennyiségére is. Fehérjére is szüksége van a teknősnek, amit megkap a lisztkukacokból és egyéb kész eledelekből, de a kalcium még fontosabb a helyes fejlődés érdekében, ezért adhatsz neki állatkereskedésben kapható fagyasztott halat (etetés előtt kb 2 órával vedd ki a fagyasztóból, hogy felengedjen).

2012. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Teljesen egyet értek az előttem szólóhoz. Amikor én vettem magamnak az első pézsmatekimet ő 4napig nem evett és nemisnagyon mozgott, aztán kibontakozott és aranyélete volt:) utána már mindennap elfogadta a kaját.:)
2012. márc. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
szólóval * bocsánat
2012. márc. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gagamama ***** válasza:
Menny vissza ahol vetted és mond el az állatkereskedőnek hogy mi a bajod és majd ő ad tanácsot ne félj.
2012. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!