Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hol keressek gőtét?

Hol keressek gőtét?

Figyelt kérdés
Üdv. Tudom hogy védett állat. Megnézni szeretném mert még nem láttam. Milyen helyeken nézzem meg?
2012. márc. 26. 19:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer, kb 5éve a Budapesti állatkert, "lefonyó csatornájába" ott oldalt sánc vagy mit tudom én mi az. Na ott fogtam egy csomót megnéztem de tettem is vissza..:D
2012. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Hegyekben, tiszta vízben találhatsz a legbiztosabban. Ugyanis a gőte csak olyan vízbe megy bele, ami neki tetszik, és ami tiszta.

2012. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia.

sehol mert VÉDETT!

Ha megtalálják 10.000-töl 300.000 huffig kaphatsz büntetést ;)

nem éri meg , vegyél inkább állatkereskedésben,lehet kabni 1500 ért.

2012. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én először a lakhelyed közelében lévő, akár időszakos folyó/állóvizekkel kezdeném. Város közepén valószínűleg nem találsz, de kertvárosi környezetben, parkokban szerencséd lehet. Ne csak a vízben nézd, mert ott nehezen látod meg, de ha hajnalban vagy szürkületkor a parton mászkálókat esetleg észre lehet venni (nagy fűben nehéz).
2012. márc. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:

Még nem indultak el a szaporodóhelyekre. Nagy a szárazság, ezért még a telelőhelyükön vannak. Vízóraaknában, pincében érdemes őket keresni, élővizek közelében. Ha ilyen helyeken összegyűjtöd őket, és elviszed egy közeli vizes területre, még jót is teszel velük, mert egyébként nem tudnak felmászni a lépcsőkön, segítség nélkül ottragadnának.

De állatkereskedésben is láthatsz tűzhasú gőtét, azt nem kell keresni és nagyon hasonlít az őshonos pettyes gőtére.

2012. márc. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köazönöm mindenki válaszát! :)

Írtam hogy csak megnézni szeretném nem tartani. Meg azért akarom megnézni mert már láttam állatkereskedésbe meg egyéb helyeken de ami itthon honos olyat még nem és ezért érdekelne. Mégegyszer köszi mindenkinek a választ.

2012. márc. 27. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!