Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan ébresszem fel az...

Hogyan ébresszem fel az ékszerteknősömet?

Figyelt kérdés
Tavaly nyáron vettem a teknősömet, kis korában. kb 20-22 hónapos lehet, úgyhogy még nincs két éves. Elég szépen etettem, növénnyel, szárított rákkal és hallal, naponta kétszer is akár, simán megette. A páncél hossza a legutóbbi mérésnél 16-17 cm. novemberben már nagyon keveset, decembertől meg már semmit nem evett. Folyamatosan lelassult, sokat aludta nap közben is. Január február óta meg folyamatosan alszik. Ha megbirizgálom, akkor mozgolódik és van benne energia, mert nyom el magától, szóval nincs legyengülve, de csak néha nyitja ki az egyik-másik szemét és ha békén hagyom alszik is vissza. Kiszoktam rakni a napra napközben egy vödörben hogy süsse a nap, és akkor éledezik, de ha visszarakom minden ugyan onnan kezdődik, alszik. Azt mondták hogy nem kellett volna neki most téli álmot aludnia mert fiatal, de szerintem a sok táplálék miatt késznek érezte a szervezete magát az alváshoz. Van tipp hogy hogyan ébresszem fel és bírjam evésre? Köszönöm!

2012. márc. 28. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
www.hazibarkacs.hu
2012. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

télen enyhül az étvágyuk nem nagyon értek hozza de nekem is van mondjuk még kicsik

de régen tartottam és télen úgy eltudnak aludni h véglegesen nem akarok rosszat mondani de lehet h csak téli álom

2012. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A mieink tóban vannak, és még nem ébredtek fel. Szerintem ha kényszeríted a felkelésre, azzal csak ártasz neki.
2012. márc. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
elvittem orvoshoz, A vitamin hiánya volt. adtak neki injekciót és most már kezd jobban lenni! Köszönöm azért!
2012. márc. 30. 23:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!