Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Egy hosszúfarkú gyíknak mit...

Egy hosszúfarkú gyíknak mit kell biztosítani? Hely, táplálék terráriumberendezés és amire oda kell figyelni.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=HeOLOnQpVLg


Kellenek magasabb területek sütkérezni.

Rovarokat esznek, mint a tücskök, legyek, hernyók.


Etetés felnőttek minden második nap, fiatalkorúak naponta, és adni kell vitamin / ásványi anyag kiegészítést és kalciumot. Hüllőknek való vitamin porral, beszórod a tücsköt és úgy adod neki.


Terrárium méret legalább 60 literes.


A páratartalom 70% körüli kell legyen. Kell venni egy pára mérőt, egy hőmérőt, és egy virágpermetezőt, naponta spriccelni be vizet a terráriumba a virágspriccelővel.

Tálba is kell vizet rakni naponta frisset.

Vagy lehet ilyen kis vízesést is venni neki:

http://www.youtube.com/watch?v=9DxsCZSjtzM

[link]


Talajnak tőzegmoha vagy fenyőkéreg.


Világítás, olyan izzó, ami nyom UV-B sugarat is napi 10-12 órában, Pl Repti glo 5.0, vagy 10.0 izzó


[link]


[link]


Nappal 30-35 foknak kell lenni a sütkérező területen, és ha nem fűt eléggé a lámpa, akkor egy bármilyen izzóval is lehet fűteni pluszban.


Éjszaka 21-26 fok lehet a terráriumban, ez nagyjából szobahőmérséklet, tehát éjjel nem kell fűteni semmit.


A hozzávalókat megkapod díszállatboltokban, ha pesti vagy a Kisteki állatkereskedésbe érdemes elmenni, ott is tudnak tanácsokat adni, és hozzávalókat, mert az kifejezetten egy hüllős bolt.

[link]

2012. ápr. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lécci azt add már meg,hogy milyen nagyságú terráriumra lenne szükség méretben egy vagy két példány számára.
2012. ápr. 3. 09:21
 3/8 A kérdező kommentje:
Egyedül jól érzik magukat vagy párban jobb őket tartani?
2012. ápr. 3. 09:23
 4/8 anonim ***** válasza:

Párban jobb tartani. Ekkora kb jó lenne

[link]


De ha csináltatsz egyet az tuti olcsóbb.

2012. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

vagy ez a méret is elég végülis:

[link]

2012. ápr. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És egy 40x25x25 az egynek vagy kettőnek elég?Mert nekem ilyenben volt két kaméleon de ez úgy be van rendezve,hogy sok benne a mászóág.A méretet az ujjammal mértem meg lehet,hogy több.De ebben én már tartottan ehez hasonló gyíkot egy darabot és elég volt neki.Meg azt olvastam a Terráriumok enciklopédiájában,hogy 4-6 fős csoportnak 100x40x40 es kell.Na akkor kettőnek...
2012. ápr. 4. 07:58
 7/8 A kérdező kommentje:
Boccs,de tényleg csak az ujjammal mértem amúgy 50x25x30.Ilyen elég kettőnek?
2012. ápr. 4. 18:11
 8/8 csajok2001 ***** válasza:
Elég,de egy sarkot ne rendezz be,hogy tudjon hova sz@rni!XD
2013. ápr. 20. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!