Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Valami hártya nőtt a sárgafülű...

Valami hártya nőtt a sárgafülű ékszerteknősöm szemére . Nagyon aggódom érte. Mitől van ez?

Figyelt kérdés

pár napja kaptam a tekit, de valami szürkés hártya szerűség van a szemén és nem tudja kinyitni.(tudom hogy az nem a 'szemhéja')

segítsetek könyörgöm nagyon aggódom :((((


2012. ápr. 7. 16:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt még akkor olvastam mikor az én tekimet megkaptam: Tünetek: a szemhéjak duzzadtak és összeragadtak. Az állat nem tudja a szemét kinyitni. Ez a betegség többnyire étvágytalansággal, eleségvisszautasítással és fogyással együtt lép fel.

Kiváltó ok: még nem ismerjük pontosan. Feltehetőleg a Harder-féle mirigyek (a szemüregben lévő mirigyek) megbetegedése, amelyet a túl alacsony hőmérsékleten fellépő kórokozók válthatnak ki, valamint A-vitamin hiány ami a nem megfelelő tápálékbevitel miatt alakulhat ki.

Kezelés: Sulfoptim szemkenőccsel vékonyan kenjük be a beteg részeket. Súlyosabb esetben keressük fel az állatorvost, aki esetenként A-vitamin-injekciót is adhat. Figyeljünk a változatosabb etetésre.

2012. ápr. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

eszik rendesen :))

és köszönöm szépen :)

2012. ápr. 7. 18:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen amikor kicsi voltam ugy 3 éves akkor volt tekink most nekem is van egyszer azoknak is volt ilyenjük elvitt állatorvoshoz és adott szemcseppet de nem élte túl.
2012. ápr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jézusom szegény :( részvétem!!

a miénk jól van kiderült hogy csak sokat alszik és amire azthittem hogy hártya az a 'szemhéja' (doki mondta)

2012. ápr. 9. 19:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!