Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen kilépőt ajánlotok...

Milyen kilépőt ajánlotok teknősöknek?

Figyelt kérdés
Nah a lényeg az, hogy van egy 100*50*30( magas ) aquaterráriumuk a teknőseimnek, de szeretnék bele egy maszek kilépőt, vagy napozóhelyet kialakítani nekik. Azért egyedit és nem boltit, mert a bolti mind silány, nincs elég nagy napozó felületük, pláne 5-6 teknős számára. Szóval várom az ötleteket, ha lehet minél pénztárcakímélőbb ötleteket várok, nem akarok vasbeton oszlopokat tenni meg ilyenek :-D
2012. ápr. 18. 10:24
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi épp a napokban építettünk napozót.

Vastag hungarocell táblát bevontunk apró kaviccsal,erről lelóg egy ferde kimászó,és ezt ragasztottuk be az akváriumba,ezen fönt lehet napozni,alatta pedig teljes vízterületen lehet úszkálni.

2012. ápr. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csibexke ***** válasza:
a kérdés hogy nem fogják e a hungarocelt suétbarmolni illetve mivel lett az üveghezragasztva?
2012. ápr. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is gondoltam erre a hungarocell problémára,de azzal konkrétan nem érintkeznek, mert bevontuk az egészet kaviccsal,így elvileg nem fogják szétszedni.

Az akváriumba pedig átlátszó szilikonnal ragasztottuk be.-a kavicsokat is ezzel ragasztottuk rá a hungarocell táblára.

2012. ápr. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csibexke ***** válasza:
értem. mondjuk ez a kilépő főleg nagyobb tekiknél eléggé bajos ügy. én is ezen agyalok mit lehetne :)
2012. ápr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Én roppant egyszerűen, esztétikusan és olcsón oldottam meg a dolgot. Ősztől tavaszig a terra-akváriumban van Béla béka, aki 17 éves, és a tenyeremen már nem fér el. A terra-akvárium egyik sarkába egy nagy lapos követ tettem, melyre könnyedén ki tud mászni. A környezetébe is tettem pár igazán szép, mutatós, 8-12 cm-es követ, és pár színes dekorkövet. Ez utóbbiakkal játszani szokott: utat rak belőle, szín szerint rakosgatja unalmában, stb.


Szóval a lényeg egy szép nagy lapos kő.

Ha nem találsz a természetben kedvedre valót, akkor a kertészeti áruházakban is lehet kapni ilyeneket, főleg ilyenkor, tavasz felé. Biztosan lehet

2012. ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
... darabra is venni őket. (ez lemaradt)
2012. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csibexke ***** válasza:
de itt leginkább sima akváriumrol lenne szó :)
2012. ápr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!