Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon iszonyodom a hüllőfélék...

Nagyon iszonyodom a hüllőféléktől, de az udvaromban elszaporodtak a gyíkok, lépten-nyomon beléjük botlom. Tudom, hogy védett állatok, nem akarom bántani őket, de nincs valami módja, hogy elüldözzem őket?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 10:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ne legyenek nagyobb kövek a kertedben, ami alá el tudnak bújni.
2012. ápr. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%

Ha elüldözöd őket, azzal ugyanúgy gyíkokat ölsz meg. Elveszed az élőhelyüket, és ha elmennek, akkor vagy nem találnak új élőhelyet és elpusztulnak, vagy találnak és az ottani gyíkokat üldözik el, vagy csak eleszik előlük a kaját. Annyi gyík élhet csak, amennyinek élőhely jut, és ha élőhelyet veszel el, azzal közvetve irtod őket.

Gondolj bele, szegény kis gyíkok sokkal jobban félnek tőled és amúgy teljesen ártalmatlan jószágok.

2012. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
24%
Tarts kutyát, vagy macskát. Megfogja őket, de már csak a jelenlétük is távol tartaná őket. Olyan ez, mint az egér. Oda nem költözik be, ahol érzi a macska szagát.
2012. ápr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Én nagyon szeretném, ha lennének gyíkok a kertemben, mert nagyon hasznos és nem mellesleg nagyon különleges állatok! Sajnos a drága szomszédaim tartanak macskát jó sokat... Úgyhogy nincs gyík a kertemben csak macskasz..r...
2012. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Barátoméknál is szokott lenni 2 gyík a kertben. Ott van 2 nagy kutya meg egy macska és akkor is minden évben előkerülnek a gyíkok. Többször láttam őket, de én ha hallom mocorogni a bokorban akkor mindig keresem őket, hogy hol vannak, mert olyan aranyosak, mindig együtt futkosnak és olyan szépek, az egyiknek kékes a feje. Én örülnék ha több gyík lenne ott.
2012. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha a barátomnál lennének gyíkok, az engem sem zsvarna, de tényleg nem tehetek róla, hogy a gyík és a béka látványa sikítást és félelmet vált ki belőlem.
2012. ápr. 26. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!