Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az alföldön élnek mérges viperák?

Az alföldön élnek mérges viperák?

Figyelt kérdés

Bács-Kiskun közepén élek.Tegnap a nyitott fészeremben egy szekrény mögött egy kb 50-60 cm hosszú, 3-4 cm átmérőjű levedlett kígyóbőrt találtam.

A családban van egy 7 éves gyermek is, van miért aggódnom?



2012. ápr. 26. 09:04
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
2012. ápr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
100%
A viperák a kihalás szélén állnak, nem túl valószínű, hogy pont az udvarotokban él egy. Valószínűleg csak valami békés siklóféle. Ha megvan még a bőr és tudsz egy jó minőségű fotót készíteni a fejéről, akkor meg lehet mondani 100%-ra, hogy vipera volt-e, vagy sem. A fej oldalán lévő pikkelyeknek kell jól látszódni a képen.
2012. ápr. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Magyarországon 2 viperafaj él, a rákosi és a keresztes.


A rákosi irtó ritka, és olyan gyenge a mérge, mint egy darázsnak, ellenmérget sem gyártanak ellene.


A keresztes már erősebb méreggel rendelkezik, az ellen van ellenméreg, de az is csak gyenge emberre veszélyes. Hegyvidékeken él, kerüli az embert.


Szerintem kevés az esély rá, hogy mérges, sőt, a 0-val egyenlő majdnem. Inkább sikló lesz az. Abból van vízi, kockás, réz, haragos, erdei. Mind más, de egy sem mérges!

2012. ápr. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én Tokajban találkoztam a kilátóban oldalt a bozótban egy viperával, ott volt egy méterre tőlem, de elfutottam, meg valahogy ő is, tehát nem támadott :)
2012. ápr. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Élhetnek mérges viperák az Alföldön is .
2012. nov. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!