Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Én nem bírom felfogni, hogy...

Én nem bírom felfogni, hogy tudd valaki ilyen szép akvaterráriumot csinálni? (képpelm érdemes megnézni)

Figyelt kérdés

Nekem nagyon tetszik...

Hogy lehet így bemohásítani? Van esetleg valakinek ilyen?

[link]


2012. ápr. 28. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Én se tudom, azt tőle kell megkérdezni, aki csinálta.


Olyan mohákat amiket kint lehet találni a tó szélén, hoztam már haza sokat, de nem tudtam a szobában megtartani hosszú távon sehogy. Lehet hogy itt túl meleg van hozzá, meg a fényt is nehéz eltalálni neki. A folyosón az üres cserépben félárnyékos helyen szokott nőni egy kis moha időszakosan, talán mikor több eső esik.


Terráriumba 2 hetente lehet szedni friss mohát, kb addig marad meg.


Vagy, ami működik, hogy jávai mohát raksz kőre és folyamatosan locsolod rá a vizet egy vízpumpával, alá teszel egy tálat, mint egy kis szökőkút, és felülről világítod erősen. De az nem lesz olyan szép, mert hosszú szálai vannak. Meg hát a gekkők összeszarnák elég hamar.

2012. ápr. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Abba ilyen kis gumicukor békákat lehetne tartani:

[link]

2012. ápr. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Énis gondoltam rá, hogy szedek az erdőbe, sokan mondták hogy nem lesz jó, de egy próbát megér:D Amúgy énis békákat szeretnék benne tertani, szép kék csapatot...:)
2012. ápr. 29. 21:56
 4/7 A kérdező kommentje:

Nemtom mért nem jó kép ...-.-"

[link]

[link]

2012. ápr. 29. 22:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vásárolta a mohát, mondjuk külföldön el tudom képzelni, hogy vannak kifejezetten akváriumi-terráriumi növényekkel foglalkozó boltok, hálózatok, ahol akár aljzattal együtt is lehet venni.

De szedhette is. Idehaza a legtöbbet a háztetőmohával találkozni, az nem bírja a terráriumi környezetet, képes kirohadni. Ha egy nagy kupac moha kell a sarokba, ízlésesen elrendezhetően, akkoe vánkosmoha (fehér vánkosmoha), az erdőkben nő, össze sem lehet téveszteni: egy nagy zöld párna az egész. Felkapod, hazaviszed, jól átmosod, kiteszed száradni, hogy kimenjenek belőle az élősdik, aztán megint átmosod, utána darabolható. Ilyen "mohás aljzat" talán hmm... valami puha, fénytelen mohával valósítható meg, mont például a katalinmoha, pintycsőrű moha fajok, Hedwig-moha (bár az ezüstösen csillog), illetve a ligetmoha fajok közül sok (mondjuk a habos ligetmoha), netán kis "susnyásnak" az emeletes moha, szőrmoha-fajok, fatermető moha, berzedt borzasmoha.

[Utánakerestem, a Rába vízgyűjtő területén gyöngyörű moha-fotókat lehet összekattintgatni, javaslom az arra túrázást és szigorúan fatörzsről összeszedhető pintycsőrű moha, vagy habos ligetmoha, esetleg pusztai tujamoha. De veszélyeztetett erdőtársulások, szóval ha egy mód van rá, akkor inkább rendelj valahonnan, mert nem szép a természetkárosítás. De egy kevésért még nem öltek embert... napersze sok kicsi sokra megy, ha mindenki onnan vesz mohát, elhordjuk az erdőt. Én fokozott óvatossággal járnék el.]

Utána pedig hmm... kellően porózus kőzet, sok öntözés, kész. Meg némi árnyék.

2012. ápr. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szuper jó kép, és én is szeretnék olyat, de én nem tudom hogy csinálták. Valami trópusi mohafajból talán.

Vagy csak locsolták aztán kinőtt magától, én nem tudom.


Pl ezen állítólag kinőtt magától a moha valahogy a locsolástól, azt írták róla, ahonnan loptam a képet, de már nem tudom hol volt, nem volt róla sok info: [link]


Az én terráriumomban viszont az életbe nem fog kinőni a moha, nálam nincs akkora pára. És ha kinövesztem, locsolgatom, aztán elmegyek egy hétre nyaralni, akkor meg elszárad?

2012. ápr. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Folyékony xaximmal csinálta az illető, akit mellesleg ismerek.
2012. júl. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!