Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kígyó hogy mutatja ki a...

A kígyó hogy mutatja ki a szeretetet?

Figyelt kérdés
A kutya megnyal vagy csóválja a farkát, a cica dorombol, stb... a kígyó mit csinál? a nyelvét nyújtogatja ha érzi, hogy szeretem és törődök vele? Mert akarok venni kígyót, és nemhogy egyszer belémkap. Mikor ne piszkáljam? Jelzi ő?

2012. máj. 2. 22:03
1 2
 1/11 Platypus ***** válasza:
100%
Sehogy. "Szeretetet" az ember felé kimutatni csak olyan állatok képesek, amik a természetben is szociális viselkedést mutatnak, és ezt a viselkedést tudják elvonatkoztatni a fajtársakról az emberre. A kígyókra ez nem igazán jellemző, a legtöbb faj csak párzási időben keresi a társaságot. Ettől függetlenül egy kígyó kifejezetten élvezheti a gazdáján való mászkálást vagy szunyálást, mert szeretik a testmeleget.
2012. máj. 2. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
83%
XD jaj, jót nevettem ezen a kérdésen. mégis hogyan mutatná ki szegény kígyó, hogy szeret?
2012. máj. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
98%
feláll
2012. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg egy jó szoros öleléssel :)
2012. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne mutathatná ki? Más kérdés, hogy az ember megérti-e, de nem kell lenézni az állatokat.

Nekem négy teknősöm van, és amellett, hogy mindegyik egy egyéniség, mind igenis ki tudja mutatni, hogy kit szeretnek és kit nem.

Tudnak ők is kommunikálni, csak meg kell ismerni őket ahhoz, hogy megértsük.

A kígyókat annyira nem ismerem, de biztos vagyok benne, hogy náluk ugyanígy vannak jelek, ha tetszik nekik valami, vagy, ha éppen nem tetszik nekik. Ha veszel kígyót, először kölcsönösen meg kell ismernetek egymást - ez minden állatnál így van.

Biztos vagyok benne, hogy ha odafigyelsz, nagyon hamar rájössz, hogy mikor ideges, boldog, mérges... (mozgásából, szeméből)

2012. máj. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Egy ilyen állat nagyon nem képes kimutatni. Nekem volt kígyóm ő azt csinálta hogy rám tekeredett finoman ha kivettem és úgy maradt ennyi. Jelenleg egy kutyám meg egy tengeri malacom van. A tengeri malac is nyalogatással meg berregéssel mutatja ki a szeretetét meg hogy bújik hozzád ha simogatod, a kutya szintén. Barátnőmnek van egy teknőse ő se igazán mutatja ki a szeretetét igaz vele is lehet játszani simogatni meg hálás de minden állat a maga módján mutatja ki egyébként csak ismerni kell azt is persze.
2012. máj. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 3. 15:54
 8/11 anonim ***** válasza:

A hüllőkre általában jellemző, hogy nem szeretnek, hanem eltűrnek, és ha eltűrnek, azt valaki aki még kezdő a dologban félre értheti, és itt kezdődnek a gondok.


Kicsit bonyolult az előző mondatom, de a lényeg leszűrhető belőle.


Nekünk van itthon 2 királypitonunk, azért vesszük ki őket, hogy ne felejtsék el a szagunk, és hogy kéz szelídek maradjanak.

Minden fajta kígyónak van egy általános viselkedése, és egy adott fajra ez ~85%-ban igaz is, viszont mindig vannak kivételek.

Én a királypiton ismerem, mivel azt tartjuk, pont ez miatt, mert rájuk az jellemző hogy inkább labdába vágják magukat, minthogy odakapjanak a kezedhez.

Természetesen vannak vadabb k.pitonok, de nem ez a jellemző. Ha tisztelettel és türelemmel közeledsz, ők is így fognak jórészt viselkedni, és ha megszoktak, utána már "nyúzhatod" őket. (Persze ez ugyanúgy stresszeli majd őket, csak kevésbé.)


Ha rád is támadnak, az akkor a legesélyesebb ha eleség szagú a kezed. Pl. egér taperolás után nem mostad meg alaposan a kezed.


Sokat lehetne erről beszélni, de ebből talán le tudod vonni a számodra hasznos infót. :-)


Jah egyébként, igen, ha kiismered a kígyód, akkor valószínűleg látni fogod, hogy mikor ne zargasd. Érezni fogod, hogy hát most lehet nem kéne taperolni. (A pitonok fújni szoktak néha pl.)

2012. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bedugja farkát a füledbe!:D
2012. máj. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Virry ***** válasza:
Az egyik barátom gabonasiklót tart és ha idegen fogja kindig visszamegy hozzá és belebujik a pólójába ugy hogy alig lehet kiszedni. Szerintem ragaszkodó. :)
2012. máj. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!