Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Madagaszkári nappaki gekómnak,...

Madagaszkári nappaki gekómnak, csúszik a lába az üvegen, "elromolhatott" a tapadó korongja, MIT TEGYEK?

Figyelt kérdés
Nagyon aggódom, de az az érdekes, hogy mind2 őnek...:| Én csinálhatok valamit rosszul? Kaja tücsök, most kaptam méh lárvákat( teljesen egészségesek voltak), mindig vitaminozva van, napi 10órát megy az uvb(repti glo 5.0)+ sun glo égő. Párásítás napi 2x vagy 3x (tiszta vízzel, de a petmetezőbe előtte almaecet,fokhagyma lé, béres csepp+ fehér üröm tea volt, ami a méheknek kellett, de kimostam, de azért érződik az illata ez lehet gond, nagyon remélem, hogy nem mert akkor fuuu de hülye barom vagyok) Nagyon aggódok valaki mondjon valami bíztatót, meg javulhat még nekik? Már lassan egy hónapja megvannak, eddig még semmi bajuk sem volt, nemrég 1napja vettem észre, hogy valami nincs rendben... Olvastam ha elromlik a tapadókorongja, nagy az esély rá hogy elpusztul...:(
2012. máj. 4. 22:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem annyira értek a nappali gekkókhoz, de van egy vitorlásunk, neki akkor "gyengül" a lába, ha kivesszük, és a kezünkről a zsír beletapad a lábába.

Ez elég hülyén van megfogalmazva, de a lényeg talán okés.


Szóval kiszoktad venni őket? Mert attól is lehet ez a probléma.

2012. máj. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem, nagyon féllősek megsem tudom őket fogni...:s De most ugy néz ki hogy a megtapadtak az üvegen. Köszi szépen.
2012. máj. 4. 23:02
 3/14 anonim ***** válasza:
szerintem pakold ki az egész terrát, az üveget alaposan mosd meg ecetes vízzel- de ezt nagyon jól le kell öblíteni
2012. máj. 5. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Húha. Vedd ki akkor a fekete ágakat és takarítsd ki a helyüket, addig ki lehet engedni a szobába mászkálni őket - utána maguktól is visszamennek a terkóba - végülis már megszokták ennyi idő alatt. Mindig a fény felé mennek, ha mást nem este visszamennek.
2012. máj. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha becsukod az ablakot, ott maradnak napozni rátapadva az ablakra.
2012. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Enyimnek még sosem volt, hogy nem tudott volna tapadni.

Csak olyan volt ha lefújtam vízzel az üveget, akkor lecsúszott róla.

2012. máj. 5. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy nálad is csak túl vizes volt az üveg?
2012. máj. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom mivan, eléggé csúsznak, azért meg tud tapadni de mégis, meg mászik is az üvegen, de mégiscsak, nem szabadna neki csúszni szerintem, enni eszik rendesen... Remélem nincs nagy baj a terkót kifogom takarítani, és vettem másik permetezőt is.... A szobába meg nem merem kiengedni őket:D Mi lesz ha nem mennek vissza? Nem birom őket elkapni:D
2012. máj. 5. 21:31
 9/14 anonim ***** válasza:

Hát meg van az esélye, hogy nem tudod elkapni.

Mondjuk egy dobozzal el lehet mikor le van merevedve.

Műanyag dobozt ráraksz, és egy kartonlapot alá.


Tücskökkel kapcsolatban meg, tegyél fölé infra lámpát.

Most vettem egyet a gekkónak, mert nem volt elég meleg a terkóban és jó hogy ő is aláfeküdt, de a töcskök is így oda tömörültek egy sarokba a lámpa alá. Jó ez az infra, jobb mint a sima izzó szerintem.

2012. máj. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi majd valahogy meg oldom:) Nem sima lámpájuk van, hanem sun glo:D
2012. máj. 5. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!