Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi a baja a teknősömnek?

Mi a baja a teknősömnek?

Figyelt kérdés
van 2 sárgafülű ékszerteknősöm, kb 2-3 hónapja vettem őket, még kicsik, 4-5 centi hosszú a páncéljuk. pár napja takarítottam ki az akváriumukat, ami 30 literes, és új dolgokat vettem bele, pl sivatagi homokot aljzatnak, meg egy nagyobb kimászó követ. Azóta az egyik teknősömnek valami baja van szerintem, elég passzív, kb mindig csak pihen, enni se nagyon akar, és a szeme is sokszor csukva van. a másikon semmi se változott, ugyan olyan aktív mint volt. Mi baja lehet? ha megbetegedett valamitől mivel lehet segíteni rajta?

2012. máj. 9. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Takarításkor nem használtál semmilyen vegyszert ami benne maradhatott az akváriumban? A homok és a kő is tiszta,tehát nem kerülhetett bele szennyeződés?

A víz hőmérséklet,változatos kaja megfelelő?

A kő fölött lámpa van napozáshoz?


Ha ezek mind megvannak, lehet csak még szokja az új környezetet.

2012. máj. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
vízkőoldót használtam hogy leszedjem az üvegről a vízkövet. de sokszor kimostam, kiöblítettem utána. 28 fokos a vizük, van egy nagy kimászójuk, felette lámpa ami majdnem egész nap megy, van szűrő is. a homokot kb 10x átmostam hogy tiszta legyen a vizük. és a másiknak nincs is semmi baja, de ő szegény elég passzív. szerintem beteg. alig úszik, az akvárium allján, vagy a növényen megpihen, és szinte mindig csukva van a szeme
2012. máj. 10. 11:35
 3/10 A kérdező kommentje:
mostanában szárított fehérhalat adok nekik enni, amit feltördelek kisebb részekre
2012. máj. 10. 11:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Fagyasztott halat adj nekik sztem van egy kis d vitamin hiány
2012. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

A teknősökhöz nem tudok most tippet adni, viszont nem ajánlatos homokot tenni aljzatnak, mert felverik, és zavaros lesz. Inkább kisebb kavicsokat tegyél be. A homoktól mondjuk nem lesz semmi bajuk, valami más okozhatta.

A leírt egy tünet alapján valószínüleg szemgyulladása van, de ez csak akkor tudom biztosra mondani, ha a kötőhártyája piros, vagy a szeme környéke, elváltozások figyelhetők meg a szem környékén esetleg váladék is felgyűlik a szemzugokban. Kiváltó ok lehet fertőzés, esetleg idegen test került a szembe, vagy nagyon alacsony hőmérséklet.

Ha az előbb felsorolt tünetek megegyeznek akkor javasolt:

A beteg állat elkülönítése a többitől!

Naponta 30fokos úsztatás kamillateás vízben.

De a legfontosabb hogy vidd el állatorvoshoz.


De ne aggódj! Azok alapján, amiket leírtál valószínűbbnek tartom, hogy csak azért passzív mert nem szokta meg az új környezetét, és lehet hogy a felkavart homok miatt van csukva a szeme...

2012. máj. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Előző vagyok. Az első mondatom ne értsétek félre először azt hittem nem tudok a teknőseidhez most tippet adni, aztán rájöttem hogy van hozzá könyvem, úgyhogy kiírtam abból a dolgokat.
2012. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kommentet!! mindenféleképp kipróbálom ezeket is, de szerintem sikerült orvosolni a problémát. Tényleg a szemével volt baj. azt vettem észre, hogy kerüli a fényt, árnyékba húzódik és csukva van a szeme. Utánnaolvastam és írták, hogy állatorvos szokott felírni nekik szemcseppet, ezért én is kipróbáltam. A Refresh nevű szemcseppből cseppentettem 1-1 cseppet mind a két szemére, pár másodpercig hagytam , majd egy elkülönített saját lavorjába tettem, vízmelegítővel együtt, és a felét letakartam egy könyvel hogy ne érje sok fény. ott pihent 2-3 órát majd ujra cseppentettem a szemébe, és megint visszatettem 2 órára. Mostmár látványosan sokat fejlődött! ismét elkezdett úszkálni, és nem tartja csukva a szemét. Ha valaki hasonlót tapasztal, ezt próbálja ki
2012. máj. 10. 21:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként a homok aljzatot felbontás után sokszor át kell mosni, utánna kristály tiszta marad a víz tőle. Azért nézhet ki koszosnak a víz, mert az itthon kapható terráriumi homokok porosak, és a por szinezi be a vizet. Ez se leülepedni nem fog, se a szűrő nem tudja kiszűrni és zavaros marad. Felbontás után beletettem egy vödörbe, vizet engettem rá, majd kavartam kavarta, megvártam amég leülepedik a homok ( ami csak pár másodperc) és a koszos vizet leöntöttem róla. ezt kb 10-15 ször megcsináltam és tökéletes lett az eredmény, a víz tiszta maradt és egyáltalán nem kavarodik fel
2012. máj. 10. 21:59
 9/10 anonim válasza:
Az a csepp, amit csepegtetsz nem jó. Az embernek való, arra, hogy ne érezze száraznak a szemét. Ergó ne csepegtesd neki, mert hülyeség. Nekem van 3 teknősöm. Vegyél az állatos boltban A vitamint, azt csepegtesd a halra, amit közvetlenül a szájába adj. Ha a szeme nem javul, vagyis továbbra se agyon nyitja, ki vidd állatorvoshoz. Adj neki mondjuk egy hetet. És mindennap etesd az A vitaminos hallal, ami te csepegtetsz be. Biztos, hogy A vitamin hiánya lett.
2012. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ja a kamillás víz is segít, de A vitamin mindenképp kell neki.
2012. máj. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!