Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Teknősgazdik! Tudnátok válaszo...

Teknősgazdik! Tudnátok válaszolni a kérdéseimre?

Figyelt kérdés

15/L

Nagyon szeretnék egy teknőst, de mivel még sosem volt, lenne néhány kérdésem:

- Hány évig élnek? (normális körülmények között)

- Vannak érzelmeik? Mármint pl. tekintene engem gazdájának?

- Mit/mennyit esznek?

- Kellenek speciális teknőcuccok, vagy elég neki egy jól berendezett akvárium vízzel, lapos kővel és egy lámpa?

- Télen külön melegíteni kell a helyüket? (nálunk télen 19, 20 fok van otthon)

- Mennyire kényesek?

- Kb. mennyibe kerül egy teknős és hozzá mindenféle felszerelés?

Előre is köszi a válaszokat :)



2012. máj. 11. 14:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és még azt kifelejtettem, hogy a lámpának egész nap világítania kell felette?
2012. máj. 11. 15:00
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát ha már felnő(hét év) akkor 50 literes akvárium minimum. átlag 20 év de lehet több is.Hozzám kötődik (meg tudom simogatni).Rengeteget esznek. kell víztisztító,melegítő,és néha teknőkeményítő (por).Igen kényesek bár melegítő és UV lámpa segítségével megoldható.
2012. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy vannak érzelmeik... nekem is van ékszerteknősöm nagyon szeretem, hát lehet hogy kitud alakulni valami gazdi-béka "viszony", de nem hinném.:D legfőbb táplálékuk a hal, boltban lehet kapni fagyasztott illetve szárított fehér halat.Az is igaz hogy a legjobb az élő hal, de ha azt nem tudsz beszerezni akkor inkább fagyasztottat vegyél.Egyébként nagyon sok mindent megesznek (legalábbis az enyém), pl. rák amit állatkereskedésben lehet megkapni (fagyasztott), de vólehet kapni fagyasztott csigát is amit szintén megeszik, házzal együtt.De foghatsz neki tücsköt, szöcskét, gilisztát, de abból ne túl sokat, mert zsíros.De rnegeteg minden van még, majd érdeklődj az állatkereskedésben:) növényi táplálékot is eszik lehet venni neki növényt amit ehet, vagy zöldségeket és gyümölcsöket is adhatsz neki.pl: alma, banán, kígyóubi, paradicsom, és salátát is adhatsz de ritkán és kis mennyiségben:) én ennyit tudok mondani az etetéséről, de én ÉKSZERteknősről beszéltem, majd leírhatnád hogy ilyen teknőst szeretnél vagy sem:)
2012. máj. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

AZ akvárium berendezéséről annyit, hogy elvileg az ideális teknős akvárium/akvaterrárium minimális nagysága: a szélessége: hátpáncél hoszznának 3x-osa

hossza: hátpáncél hosszának 5x-öse


Én ajánlom a kavicsot az aljára, mert úgy természetesebb és koptatja a karmait is.DE amí nagyon pici a teki addig inkább ne vegyél kavicsot, max. olyat ami nem is kavics, hanem kisebb kövek, mert az apró kavicsot lenyelheti és megfulladhat.Egyébként a kavics még annyiból jó hogy tovább marad tiszta a víz, legalábbis úgy tűnik.és tegyél bele egy kilépőt hogy kitudjon jönni a vízből de annak is megfelel egy nagyobb kő. Sokan ajánlják az UV lámpát, de szerintem most nyárra nem olyan fontos, mert ha olyan helyre teszed az akváriumot, ahol süt a nap, az is bőven megfelel, csak ne tűző nap legyen:) ( az én teknősömnek nincs lámpája és így is boldogan él, csak mindig kiteszem napozni:) )tehetsz bele még valami állatkereskedésben kapható növényt is, ami a teknős számára EHETŐ, NEM MÉRGEZŐ!:)

2012. máj. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

igen, télen érdemes a melegítő, nehogy megfázzon és megbetegedjen a picike:)és egy vízszűrő sem árt:) az árakról annyit, hogy nem mindegy hogy hol veszed meg és milyen árba, de írok valami általánosságot:amíg pici addig szerintem elég egy 54literes akvárium: [link] ebbe már van szűrő, fűtő, tető világítással ( a tetejét nem bizti hogy rá kéne tenni de te tudod)

kavics - fressnapf. 1000ft alatt egy elég nagy csomag

valami növény pár 100 ft

a kaja se sokkal több max egy ezrest rászámolsz

a teki 2000-3000 ft körül van


Asszem elmondtam mindent, remélem segítettem:)

2012. máj. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. amúgy elsôsorban görögteknôst szeretnék, de úgy látom az elég drága, szóval valószínűleg ékszerteknôst veszek :)
2012. máj. 11. 20:28
 7/10 anonim válasza:

Ha télen a szobahőmérséklet 20 fok körül van azt valahogy orvosolni kéne. A pici még igényli a 25-26 fokos vízhőmérsékletet, és ha a levegő és a víz között nagy a hőmérséklet különbség, megfázhat. Én is sajnos így jártam (bár nálam a huzat is rátett egy lapáttal) Télen kaptam meg, és nálunk is 19-20 fok volt a szobába, így a víz is a körül volt, 3 napon belül náthás lett. Azóta megoldódott a dolog mert melegebb helyre került.

Ezekre mindenképpen vigyázz a hideg és a huzat az nagyon nem jó neki.

Táplálásáról annyit hogy míg kicsi addig még csak halat (főleg fagyasztott), rákot, később lisztkukacot, de ebből csak keveset, és egyéb élő, akár szárított, vagy akár tápot kapjon. Később 4-5 éves korban (ha nem fogadják el akkor még később) már igénylik kis mértékben a növény eredetű táplálékokat. (zöldség, gyümölcs) Nekem 12 éves ékszerteknősöm van és kétnaponta kap felváltva zöldséget és állati eredetű táplálékot. A lényeg a változatosság!

Kicsi korban naponta etesd, de a túletetésre is figyelj!

Ha esetleg kérdésed van még nyugodtan tedd fel.


Ajánlom hogy vegyél egy teknősökkel kapcsolatos könyvet, sokat segít és minden le van benne írva.

2012. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Antispecista ***** válasza:
8%
Egy allat nem targy. Allatot nem venni kell, hanem orokbe fogadni. Hazit. A teknos nem hazi allat. A szabadban a helye. Miert tartanad fogsagna?! Inkabb fogadj orokbe egy kutyat, vagy egy macskat egy menhelyrol!
2012. máj. 12. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat:)
2012. máj. 12. 16:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én Bercim 4 éves, és soha nem volt se vízmelegítője, se vízszűrője, és mégis egy keménypáncélú, egészséges egyed:D

Lámpa kell neki, és egy nagyobb kő, amire kimászhat napozni.

Kiveheted naponta 1 órára sétálni(amíg kicsi, addig fél óra elég).

2012. máj. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!