Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » FONTOS! Ékszerteknős gazdik!...

FONTOS! Ékszerteknős gazdik! A teknősöm nem nyitja ki a szemét, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Télen,ahogy szokott aludt és még mindig nem nyitotta ki a szemét..már piszkáltam a lábát,minden megpróbáltam,még egy kicsit az ujjammal is próbáltam óvatosan kinyitni a szemét,de nem lehet.

Eddig nem is evett,viszont reggel 2adagnyi kaját megevett egyszerre,úszkál a vízben,felmászik a kőre és mindezt csukott szemmel..

Mi baja lehet??



2012. máj. 12. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet szemgyulladása van, dokihoz kellene vinni.
2012. máj. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Mindenképpen vidd el orvoshoz. Jobb ezt szakértőre bízni!:)
2012. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A miénk akkor csinálta ezt amikor A vitamin hiánya volt, és ez miatt szemgyulladása.

Tényleg vidd el dokihoz. Ha esetleg budapesti vagy, akkor Sátorhelyi Tamást tudom meleg szívvel ajánlani!

2012. máj. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"A" vitamint mivel tudok bevinni a szervezetébe? milyen étellel?

sajnos Békés megyei vagyok,nem igazán van olyan állatorvos,aki egzotikus állatokkal foglalkozik.. :S

de majd megpróbálok keresni egyet.

Ugye nem fog emiatt elpusztulni vagy valami?

2012. máj. 12. 21:09
 5/10 anonim válasza:

ha fehér hártyaszerűség van a szemén, akkor gyulladás

kisállatboltban adnak rá szemcseppet, azzal kell csepegtetni!

kishallal eteted??? csak azt adj neki!! abban benne van minden, amire szüksége van és akkor nem fordul elő ilyesmi!

2012. máj. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

igen,már megvettem a szemcseppet,napi 2x csepegtetek a szemébe pár cseppet és kamillateába is bele szoktam rakni,úgy 3-4órára.

3napja csinálom ezt vele,és már félig ki tudja nyitni a szemét,szóval lassan de javulgat.

szárított bolhát kap enni,mert a hal elfogyott már egy kis ideje..de eddig semmi baja nem volt tőle,nem is gondoltam h ebbe a kajába nincsenek meg a megfelelő vitaminok :S:S

Venni fogok halat jövőhéten a kisállatboltba és mostantól csak azt fog enni :)

köszönöm a tanácsot :)

2012. máj. 19. 19:07
 7/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Örülök, hogy javulgat a teknősöd :)

Szárított hal, fagyasztott hal (inkább ez), marha szívmix kocka, ezek jók.

Továbbá adhatsz neki néha salátát is, répát (A vitamin), valamint gyümölcsöt: alma, banán esetleg. Az enyémek sok mindent esznek, próbálj te is változatos étrendet adni neki.

[link]

2012. máj. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat,ezek után próbálom nem egyoldalúan etetni a tekimet,remélem többet nem lesz ilyen baja :S


Ők a tieid? nagyon aranyosak:)

2012. máj. 23. 19:07
 9/10 anonim válasza:
Szerintem a kamillázást hagyd ki, mert ha jól tudom az nem tesz neki jót. Az enyémnek is volt 2 hónap múlva elmúlt neki a csepptől. (Persze ezután a másiknak is előjött)
2012. máj. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Panna :) válasza:

Vegyél az állatkereskedésben direkt teknősnek ajánlott gyulladás oldó szem cseppet. és a szemét csepektsd be


remélem meggyógyul a takei

2016. nov. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!