Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A teknősöm csak fél, vagy beteg?

A teknősöm csak fél, vagy beteg?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam. Nem sok lehetőségem volt megválasztani a teknőst, mert a kisállatkereskedésben az eladó odavezetett minket egy hatalmas akváriumhoz, benne vagy ötven kétszázforintos nagyságnyi ékszerteknőssel. Kivett egyet. Hazavittük, rögtön betettem a terráriumába, ahol már előre be volt melegítve a víz 27 fokra. A vízmelegítőtől legtávolabbi pont 26 fokos volt.

A teknős először csak a víz alatt (a kavicsokon) futott. Meg is lepődtem, hogy nem úszik. Aztán egy kis idő elteltével elkezdte felfedezni a helyét. És ugye úszott, én pedig azt figyeltem meg, hogy mintha egy kicsit a jobb oldala a páncéljával lejjebb lenne. Ez nem a tüdőgyulladás jele? Hogy ferdén úszik? Ráadásul az is zavar, hogy egész nap a vízmelegítőn kuksol, vagy legalábbis soha nem távolodik el tőle. Pár persze felcsavartam 28 fokra, hátha úgy majd úszkál rendesen, lehet, hogy csak az volt a baj, hogy túl "hideg" a vize?

Ha mégis tüdőgyulladása lenne mit csináljak? Tegnap vettem... Lehet házilag kezelni?

És az baj, hogy pár falat sóskán kívül nem evett még semmit?



2012. máj. 18. 18:08
 1/5 anonim válasza:
100%

Ezt találtam a neten, remélem semmi komoly


[link]


2. Megfázás � nátha - tüdőgyulladás:

Tünetek: szabálytalan légzés, amelyet rendszeresen "fütyülő" hangok kisérnek, nyálkaképződés a légutakban (buborékok a kilégzéskor), szokatlan testtartás úszáskor, apátia. Észrevehetjük, ha az ékszerteknős folyamatosan ferdén úszkál a vízben. Előrehaladott állapotban (mint az embereknél a megfázás) szipog, esetleg folyik az orra, vagy könnyezik a szeme

Kiváltó ok: huzat, túl nagy hőkülönbség a víz és a levegő között. Leggyakrabban a rossz közérzetű állatok betegsége.Ez akkor fordulhat elő, ha nem voltunk elég elővigyázatosak, tisztítás után még hideg volt a víz, mikor visszaraktuk. Vagy mikor kivettük, hideg, esetleg huzatos helyen volt. Előfordulhat, hogy a vízmelegítő elromlott, nem vettük észre, és annyira lehűlt a víz, hogy megfázott (ez ritka).

Megjegyezném, hogy a tekiknek is sok fajta betegsége lehet, és ezek között lehetséges olyan is, amelyiknek a külső jelei hasonlíthatnak másfajta betegséghez. Ilyen például az ödéma (vizenyő), mely adott esetben hasonlít a tüdőgyulladás egyes tüneteihez (elsősorban a ferde úszás). Ezért ismételten javaslom, hogy a kis teknőst inkább vigyük már az elején állatorvoshoz, minthogy otthon mi megjátszuk az állatorvost! Valószínú, hogy az állatorvos is hasonló javaslatokat tesz az otthoni gyógyításra, de legalább biztosan tudjuk, mi a baja a kis kedvencnek, és esetleg ad olyan gyógyszert is, amely segítségével az ápolási idő jelentősen csökken, biztosabb a gyógyulás.

Javasolt kezelés: amíg csak nátháról van szó, a tartási körülmények megjavítása a magában is eredményes lehet. A víz és a levegő hőmérsékletének 29-30° C-ra emelése, kamillateás fürdők az állatorvos által fölírt gyógyszerekkel alátámasztva legtöbbször meghozzák az eredményt. Nagyon fontos: a beteg állatot teljesen izoláljuk a többitől!

2012. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

én azt tanácsolom, hogy várj vele néhány napot, és ha akkor is ferdén úszik, akk kamillában úszkáltasd kicsit


még nem szokta meg az új helyét...valószínűleg ezért nem eszik...a sóskát meg nem nagyon szeretik piciként, halat adj neki mindenképp!!!! lehet venni a boltokban fagyasztott halat! attól lesz csak igazán egészséges!!!!

2012. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. szerintem nem beteg, egyre ritkábban látom a ferde úszást. most már étvágya van, evett már fagyasztott halat is. a vizét 29 fokosra vettem, így már egyre aktívabb :)
2012. máj. 19. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért nem kell megfőzni sem, szerintem nyugodtan visszavehetnéd 27 fokra. Ugye van lámpája? Mert az is melegít. Azért is aktívabb, mert már felfedezte az új otthonát
2012. máj. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Van vízszűrőd is, ami forgatja a vizet?-mert egyre feljebb veszed a hőfokot,de ha nem mozog a víz,akkor a melegítő környékén lesz csak meleg a víz, a többi helyen hidegebb marad.

De valószínűleg csak fél még.

2012. máj. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!