Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Tapasztalt kígyótartók mit...

Tapasztalt kígyótartók mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon tetszenek a kígyók, és szívesen tartanék egyet, imádom az állatokat, de sajnos ebben a témában nagyon nem vagyok otthon. Még közelemben sincs olyan ismerős, akitől kérdezhetnék, vagy betekinthetnék a tartásba. Érdekelne, hogy gondot okozna e, ha néha egy vagy két napra egyedül maradna a lakásban. Kíváncsi lennék a költségekre is: beszerzési, elsősorban a felszerelés, és a tartásira is, pl.: rezsit mennyiben befolyásolja. És persze arra, milyen fajtát lenne érdemes választanom.

Olvastam, hogy egyes siklók esznek fagyasztott élelmet. Ez mitől függ? Nem tesz rosszat neki, ha ilyet kap? vagy felváltva érdemes? eleségállattól nem kaphatnak el fertőzést?

Mennyire szeretik, ha "macerálják" őket? mármint van olyan, aki mondjuk kifejezetten szereti, ha foglalkozva van vele és kézben van, vagy jobb nekik, ha békén vannak hagyva?

Érdemes kicsit venni, vagy jó választás más megunt kedvencét befogadni?

Mit kell átgondolni, mielőtt meghozom a döntést?

Elsősorban személyes vélemények/ tapasztalatok érdekelnének, nem google. Milyen a természetük, mekkora eltérés van egyes fajok, nemek, egyedek között ilyen téren. Mi alapján érdemes választani, stb.

Ha van kedvetek,ezeken kívül, még mesélhetnétek sajátokról is, mit szeretnek csinálni, mit nem, hogy kicsit jobban megismerhessem az egyes fajták mindennapjait, szokásait. Egyelőre annyit tudok, amit különböző oldalakon találtam, de az elég "száraz".



2012. máj. 20. 13:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gond, ha néhány napra egyedül hagyod. Feltöltöd a vizestálját és kész. Mivel nem esznek mindennap, így a kajára sincs gond.

Költségek: hát, a leghúzósabb általában a terrárium, ez benne lehet akár több tízezer forintban is, bár attól is függ, honnan szerzed, új-e vagy használt, ha ügyes vagy, magad is csinálhatsz, úgy lényegesen olcsóbb. A rezsit az az egy-két izzó meg nem dobja meg nagyon. :) Az állat tartási költségei se vészesek, heti párszáz forintból bőven kijön, persze ha nem 10 méteres kígyót veszel :D

A fogdosást egyáltalán nem igényli egyik faj sem. Van, amelyik elviseli, megszokja, de nem okoz nekik különösebb örömöt, ha kiveszed. Ők inkább csak nézegetni való állatok.

A fagyasztott eleség előre leölt és lefagyasztott állatot jelent. Egyáltalán nem gond, ha ilyet kap, sőt. Persze ki kell előtte olvasztani. :) Felesleges élő állattal etetni, minek szenvedjen az a szerencsétlen rágcsáló? Ráadásul még a kígyóban is kárt okozhat, pl. megharaphatja. Teljesen jó a leölt, fagyasztott eleségállat is, a kígyónak tök mindegy, te meg nem teszed ki szenvedésnek az egeret/patkányt/akármit.

Első kígyónak mindenképp valami békésebb fajt javasolnék, pl. gabonasiklót. Fiatalt pár ezer forintért már lehet venni. Nekem is ilyen volt elsőnek, már elég öreg, de elvan. Ő kézhez szokott, ki lehet venni, őt szoktam "terápiás célokra" használni a kigyóundorban szenvedő ismerősöknél, mert nagyon nyugodt, lehet simizni. :) A másik az egy ametiszt piton, na az viszont tényleg csak nézegetni való, mert nagyon szép ugyan, de egy idióta vadállat. :)

2012. máj. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi! Nekem is a gabonasikló van az első helyen. Érdemes egyébként kettőt tartani, vagy abszolút nem igénylik a társaságot?

Az, hogy "nem okoz nekik különösebb örömöt", azt jelenti, hogy jobb neki, ha nem piszkálom, vagy azt, hogy semleges? Mert "kínozni" semmiképp nem szeretném.

És mekkora terrárium ideális nekik? (elég eltérő méreteket olvastam/hallottam)

2012. máj. 20. 23:25
 3/5 anonim ***** válasza:
1. egyetértek
2012. máj. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem szükséges nekik a társaság.

Ha eléggé hozzá van szokva a fogdosáshoz, akkor semleges. :) Nem árt egyébként, ha hozzászoktatod, ne kelljen "harcolni" vele, ha valamiért muszáj kivenni. Ha naponta egy pár percre kiveszed, az bőven elég. (Vedlés előtt és kaja után viszont egy pár napig inkább hagyd békén.)

Egy felnőtt gabonának kb. 70x40x40 cm-es terkó elég. Amíg kicsi, addig kisebb is, az se jó, ha túl tágas, mert kisebb helyen jobban esznek a picik.

Ja, és még annyit hozzátennék az előzőhöz, hogy ha elmész pár napra, akkor szerezz be egy időkapcsolót, hogy a világítása meg legyen oldva.

Ajánlom egyébként ezt a fórumot, itt többen is tudnak segíteni: [link]

2012. máj. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm és a linket is! 70*40*40 nem kicsi?

és még annyi kérdésem lenne, hogy ha felnőtt egyedet választok,van valami amire oda kell figyelni?

2012. máj. 21. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!