Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy fürge gyík párom és...

Van egy fürge gyík párom és azt akarom kérdezni, hogy milyen legyen a tojató doboz?

Figyelt kérdés
Nem kérem azokat a válaszokat, hogy védett, mert pont azért akarom szaporítani.Rendesen esznek, a hím már kétszer le is vedlet.

2012. máj. 28. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem egyszer, kb 10 évvel ezelőtt homokba tette le őket, egy fűcsomó alá... semmi extra nem kell szerintem, mivel hazai fauna tagja...
2012. máj. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszodat. Szerinted nedves homokos-tőzeggel megtöltött edénybe is bele fog tojni ami a lámpa alatt van?
2012. máj. 28. 18:24
 3/9 anonim ***** válasza:
lehet, de ne lepődj meg, ha valahol a terráriumba teszi le, mivel nem igényli azt a nagy meleget... nálam is tök véletlenül keltek ki a tojások, és 10 évesen elhiheted, hogy semmit nem értettem hozzá :)
2012. máj. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem vagy rá kíváncsi, de VÉDETT! És nem véletlenül. Nem a te dolgod szaporítani, hanem a szakembereké. És nem fogod tudni visszaengedni őket a természetbe, ha már egyszer megszokták, hogy etetik őket.
2012. máj. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
tévedsz, ha a kicsiket kelés után rögtön elengedi, nem lesz semmi bajuk, ahogy az idősek sem fognak hirtelen háziállattá válni...a tojásokat megvédte a felnőttekkel törődött, a kicsiket a természetbe engedi... több tiszteletet érdemel Ő, aki a javát akarja az életnek, mint azok akik az élőhelyét pusztítják, agyontapossák őket, vagy elkergetni akarják az udvarukból...
2012. máj. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már esznek akkor no problem. de remélem a kicsiket el akarod engedni ? nem ? és mindig legyen vizük , uv lámpa nélkül me életkoruk 30% kal is lecsokkenhet.
2012. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Esznek rendesen néha (már mozdulni nem bírnak ínnyit esznek).A terráriumban a páron kívül van egy kb. 1 éves nőstény is Szerintetek jövőre az is szaporodó képes lesz?
2012. máj. 31. 21:40
 8/9 A kérdező kommentje:
bocs azt akartam írni hogy "annyit"
2012. máj. 31. 21:41
 9/9 anonim válasza:

Nos nekem is van egy fürge gyík párom. Hasonló módon szaporítani szeretném őket.

Védett ez tény, de csak az első napokban akartak menekülni a fény felé. Eltelt kb 3 hét és mind2 elvan, kihasználja a terrárium területét. Nappal főleg délelőtt napoznak, mindig mennek a fény után, én meg fordítom a terráriumot a nap felé :D

Reggel esznek, főleg tücsköt és lisztkukacot amit kisállat kereskedésben veszek, tehát semmiképp nem kezelik őket vegyszerekkel. Víz állandóan van nekik, széles tálkában kövekkel a közepén.

Nekem élmény nézni és figyelni az életüket, szokásaikat, és még vszínű jobban is élnek mint kinn :)

Ha lesznek fiatal gyíkok, talán építek ki a kertben egy tavas köves rész napsütötte részen, hátha ottmaradnak és akkor a természetben is megfigyelhetőek lesznek.

2012. júl. 30. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!