Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha kerti földet akarok használ...

Ha kerti földet akarok használni alomnok (leopárgekkó és zöld leguán) akkor hogy tisztítsam meg a baktériumoktól parazitáktól és szenyeződésektől?

Figyelt kérdés
2012. máj. 28. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
nem minden baktérium káros benne, de egyébként sütéssel szokták, csak iszonyat büdös olyankor... egyszer csináltam olyat, azóta sem, pedig vagy 25 liter föld van a terrárium alján... ha félsz az élősködőktől vegyél virágföldet, meg készíts be frontline kölyökkutyáknak való sprayt, azzal ki lehet irtani minden vérszívó élősködőt...
2012. máj. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a virágföldet vettem egy nagy zacskóval, nem volt drága és nem fertőtlenítettem. Nincs semmi baja tőle a nappali gekkómnak. Szereti, csak már kezd a föld alja penészedni a nagy párától úgyhogy szerintem idővel ki is fogom venni.
2012. máj. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk van ötletem ha a földet berakod a mikróba ott kidöglik benne minden egy pillanat alatt, csak nem tudom a mikrohullámsütő mit szól hozzá. Lehet hogy szikrázni fog, még nem próbáltam.
2012. máj. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mikrózni szokták a földet vagy sütni, de a bolti virágföldnek meg az állatboltba vehető spéci földeknek sterilnek kell lennie. Ajánlott az ágakat és minden egyéb a szabadból innen onnan összeszedett dolgokat sterilizálni a fenti módszer valamelyikével! A gekkók és a zöld leguán is szokta nyalogatni a földet és ágakat úgy, hogy sterilnek kell lennie mindenképp!
2012. szept. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lökd be a sütőbe fél órára és utána persze hagyd kihűlni!
2018. febr. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: Vagy tedd be a mikrohullámú sütőbe, és egy ideig hagyd bent(közbe őrizd, állj a mikró mellett). Utána vedd ki, és hagyd elhűlni, mert ugyanis forrón a te talpad is sütné
2018. febr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja és néha vedd ki és kavargasd meg egy kicsit a pohárba
2018. febr. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!