Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Lótetűt (lótücsit) miképp...

Lótetűt (lótücsit) miképp kell tenyészteni? Mekkora hely kell nekik . Egyáltalán hogy kell megfogni, milyen növények közelében szeret enni?

Figyelt kérdés

A kertünkben van : paradics,cseresznyefa(sok a palánta,csemete),hagyma,spenót,saláta,málna(rengeteg),

tök,körte(egy öreg). ezek közül melyiket szereti ?Ja és amugy gekkónak kéne , de hobbi állatnak is.



2012. máj. 29. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:

ismerösöméknek pont lótetüvel van gondjuk....


tömeges megjelenést a sokáig tartó állati trágyázás okozza (nekik lovaik voltak hátul régen)

2012. máj. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A tücsök az egy jó táplálék a gekkónak, igen. Szerintem barna tücsköt tenyésszél, ne feketét.


Én csak almát adok nekik aztán élnek amíg élnek és közben a gekkó eszegeti őket. Mer én venni szoktam néha egy doboz tücsköt, de nem tenyésztem. Aztán ez egy ideig kitart. De ültettem az egyik terráriumba lucernát és azt is néztem hogy zabálják a tücskök :) A lucerna meg kb 2 nap alatt kicsírázott a magból, csak mindennap locsoltam és így növekszik, csak közbe már a tücskök le is tarolták egy részét.

2012. máj. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De én lótetűt , lótücsköt akarok tenyészteni tudod ami a kertben van és vakondszerű lábai vannak.
2012. máj. 30. 15:18
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg nálunk , csak a kutya szokott trágyázni :/ más nem.
2012. máj. 30. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem több hónap mire kikelnek a petéből. Ha jól meggondolod elég nagy tenyésztő hely kellene nekik és akkor sem lenne folyamatossan táplálékállatod. Amúgy fogsz egy akváriumot megtöltöd földel raksz bele jópár dögöt aztán néha adsz nekik kaját meg kicsit locsolod h ne szomjazzanak.
2012. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egész Európában honos és egyike a legvisszatetszőbb és legkárosabb rovaroknak. Különösen a homokos és televényes földet szereti, hol a növények gyökereit elrágja és igy tetemes károkat okozhat. Egyes buvárok azonban (Daday) növényi táplálkozásukat kétségbe vonják és azt mondják, hogy állati anyagokkal is táplálkoznak. Táplálékukat a puha kerti talajban sokszor 5-10 m. hosszúságban ásott földalatti lyukakból keresgélik össze. Roppant falánk állatok, fogságban egymást is megeszik. Május, junius hóban, párzás idejekor földalatti várukból kijönnek esténkint, szürkületkor és repülnek is. Repülésük az egyenes irányban tovalebegő szitakötőéhez hasonlítható. A nőstény petéit tyúktojás nagyságu fészeküregbe rakja. A peték száma 150-400 közt váltakozik. Az első évben háromszor vedlenek, azután mélyebbre vonulnak és nyugalomba helyezkedve áttelelnek. Tavasszal felébredve, újra vedlenek kétszer és igy ötszörös vedlés után, anélkül hogy bábbá alakulnának át, elérik teljes kifejlődésüket. Tehát nem tökéletes átalakulók. Május hóban esténkint a him mellső szárnyait gyorsan egymáshoz dörzsöli, miáltal elég tiszta, pirregő hang származik. Igen kártékony állat, azért szorgalmasan üldözendő. Természetes ellensége a vakond. Sokféle irtási módjuk közül legcélirányosabb a fészkek elpusztítása és az áttelelő rovarok összefogása.



havannak kis járatok a kertetekben akkor ajánlott nagy tejfölös/joghurtos dobozokat leásni a földbe, amibe bele esik és nem tud kimászni... esetleg kért meg szomszédokat barátokat...

2012. máj. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi , mellesleg nem csak azzal etetném , csak néha napján adnák neki párat , nagyon tetszenek de eddig alig láttam párat. egszer még tartottam régebb komposztszerű aljzat volt neki . és gilisztát is adtam neki.
2012. máj. 30. 18:39
 8/8 istvan82 válasza:
Olyat kell keresned akinek van lova, esetleg tehene. A ganéjban vagy mellette közvetlenül kell ásnod.Ha falun laksz ez nem gond, városban kicsit nehezebb:) Jó turkálást:) Tenyészteni nem tudom hogy kell, mert ahogy írták fogságban megeszik egymást. Ha össze teszel ötöt reggelre csak egy marad:) Jaaa ha szedsz küldhetnél nekem is párat, mert harcsázni nagyon szuper:)
2015. márc. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!