Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha átvág egy tenyésztő az...

Ha átvág egy tenyésztő az állat nemével kapcsolatban, akkor mi a teendő? Nálunk van már sok hónapja, nehezen válnék meg tőle, de ha tudtam volna, hogy nőstény meg sem vettem volna.

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből bírósági úton tudsz pénzt facsarni,tudniillik,ha az állatot nem adod vissza,akkor mondhatja -hatósági közbelépés nélkül- hogy most mire fel adjon neked pénzt? Azt,hogy nem mondta,hogy nőstény(hacsak nincs papírod arról,hogy annak hazudta),azt le is tagadhatja.Gondolom pártatlan,bíróság által elfogadható tanúd erre nincs.Ha van,akkor meg menj bíróságra,meg fogod nyerni.Ha van papírod,és abban az áll,hogy hím, és közben bizonyíthatóan nőstény,akkor is menj bíróságra, meg fogod nyerni, az már más kérdés, hogy kártérítést kapsz-e, és mennyit... meg hogy megéri e néhány ezer,esetleg néhány tízezer miatt cirkuszolni... meg bíróságra járkálni...
2012. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:
Milyen állatról van egyáltalán szó? És van bármiféle nyoma az adásvételnek(CITES papír, számla, akármi)? Ha egy tipikus vásárlás volt, papírok nélkül, akkor jogilag meg vagy lőve. A tenyésztő becsületén és jóindulatán múlik, hogy kárpótol-e, bár ha nem akarsz megválni az állattól, akkor nem tudom, mit lehetne tenni egyáltalán. Ilyen helyzetben a reális kompenzáció az lenne, ha az állatot visszacserélné egy hímre, esetleg némileg értékesebb példányra.
2012. máj. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Párduc kaméleon,van bizonyítékom hogy fiúnak szánta,kaptam bizonylatot is hozzá.Igaz az árat nem írta bele,de facebookos beszélgetéssel ugye bizonyítható minden.

Pofátlannak érzem magam,de becsapva is.Nekem hím kell,de megtartanám a nőstényt is ha már ennyi ideje nálam van és teljesen megszoktam,mert ugye felajánlotta azt hogy ezt megveteti mással tőlem,de az állattal szemben nem érzem fernek,hogy most átpasszolom mert szegényke lány lett.

2012. máj. 31. 12:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha garanciát is adott rá, hogy fiú, akkor nem hiszem, hogy szándékosan vágott volna át, (főleg, ha felajánlotta, hogy szerez rá másik vevőt) csak benézte. Nem értek a kaméleonokhoz, de gondolom nem olyan könnyű megállapítani a nemüket, mint mondjuk a kutyáknál...

Ha nem akarsz megválni tőle, akkor esetleg próbáld meg megbeszélni vele, hogy adjon egy hímet féláron vagy valami ilyesmi.

2012. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!