Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Szerintetek milyen hazai fajt...

Szerintetek milyen hazai fajt kezdjek el tenyészteni, melyik a legkönnyebb?

Figyelt kérdés

tudom hogy védett állatok, nem is kereskednék vagy forgalmaznám őket. hanem tavasz elején elengedném majd őket (a kicsiket) , tehát amelyikek születnek azokat elengedném.

illetve még azt szeretném kérdezni hogy a nemek hogy legyenek. kígyot azt nem szeretnék. max. kockás siklót , azt amugy is van honnan mert van egy tó , a közelben ami teli van velük de a területet ki akarják építeni. ami még szóba jöhet:fürge gyík,zöld gyík,fali gyík,kuszma, vagy varangy. de ha van még 5let az is érdekelne.



2012. máj. 31. 17:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Tartani sem lehet. Speciális engedély kéne hozzá, mivel védelem alatt áll, tehát sem keerskedni, sem tartani (akár tenyésztés céljából) nem lehet vele. Ha van rá engedélyed, utána szabad. (Bár azért az kemény menet lehet.) Inkább felejtsd el.

Amit tehetsz, hogy a magánterületnek minősülő kertedben - ha van - minden körülményt ideálissá teszel nekik. Ez főképp a gyíkokra vonatkozik, kígyót ne igazán akarj, az jóval problémásabb ilyen szempontból. (Kockás siklónak meg amúgy is víz kéne. Sok víz. Nem éreznék jól magukat egy terráriumban.)

A gyíkoknak mit tehetsz? Először is, kell bolygatatlan hely. A veteményesben rosszul érzik magukat. A legtöbb szereti a sima füves területet, de nem túl nagy fűvel, így kaszálni kell. Ez lehet gépi kaszálás is (szóval fűnyíró), de mindig jobb a kézi (na persze, ha van rá hely). Nem árt, ha van pár menedék, mondjuk egy kedves kis sziklakert, azt imádják. (Majdnem minden.) Mivel át is kell teleniük, építhetsz nekik telelőhelyeket: kb. 40 centire ferdén a földbe ásol egy cserepet, fűvel kibéleled, az általában elég. (Lehet ezt cifrázni pvc-csökevből összeállított gyíktelelteővel, de minek?)

Hogy mi og megélni, az a helytől függ. Ha száraz, homoki gyak, fürge, fali, akár zöld is, kuszma... Ha nedves, a békák jobban fognak vonzódni (amik nem hüllők). Ha sok a béka, úgyis jönnek a kígyók, ez ellen nincs mit tenni (vízisikló főképp, ha van a közelben tó). Vagy a sünök.


Amúg azt megteheted, hogy ha a környéke találsz gyíkot, beviszed a kertbe (ha megfelelő az élőhely). Ezért még senkit sem kaptak el. De azért az tényleg a környék legyen, ne a szomszéd megyéből "lopj" gyíkot. :) Az ilyen betelepítés után egy megerősödött populációból az új szaporulatot szétviheted a környéken.

2012. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Hát igen de kertünk teli van veszett macskákkal amik mindent megesznek a kiskutyától a sünökön át a madarakig , mindent.

Ráadásul , értek a hüllőkhöz , van is egy herpetológus ismerősünk , akihez minden héten megyek. Itt én személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi. illetve meg minek a spéci engedély ? ha egyszer értesz hozzá ?tehát ismétlem , én itt személyes tapasztalatokra vagyok kiváncsi hogy mi szaporodik a legjobban a fogságban meg stb. Meg amugy is rengeteg gyík illetve kígyó populáciot ismerek a környéken

amiket veszély fenyeget.

2012. máj. 31. 20:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Az engedély a tartás miatt kell. Védett állatot nem foghat be minden hülye. Szabályozás nélkül pedig ez lenne belőle. Nézz utána a jogi szabályozásnak, valami biztos van róla a neten is. Hogy mi szaporodik legjobban fogságban, azt pont ezért nem mondhatja meg senki. A rákosi vipera fejmentő programról vannak statsitzikáim, de az neked édeskevés. Talán az Állatkert tud segítséget nyújtani (FÁNK), elvégre nekik van szaporító programjuk.
2012. máj. 31. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Platypus ***** válasza:
A legtisztább eset, ha építesz egy kerti tavat. Ha jól csinálod meg, akkor a kétéltűek ezerrel szaporodni fognak benne, és akár még vízisikló, mocsári teknős is költözhet bele, ha van a közelben élőhelyük. Ehhez semmiféle engedély nem kell és a macskák sem tudják annyira háborgatni. Egyszer valahol megtaláltam a neten, hogy védett állat befogásakor 20.ezer forint az illeték, már ha engedélyezik egyáltalán.
2012. jún. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Romániában a hüllőkre magasról tojnak . meg amugy a kerti sztem is jó ötlet. mennyi időbe telik amig kialakul valamennyire az ökoszisztéma ?A terráriumban való tartásról

engem is lebeszélt a herpetológus barátom , azt mondta hogy kuszmát könnyen lehet tartani de fogságban csak akkor szaporodik ha már kiskorában egy terkóban él.

2012. jún. 1. 15:43
 6/14 A kérdező kommentje:
kerti tót akartam írni ,bocs :) :D
2012. jún. 1. 15:43
 7/14 Platypus ***** válasza:
Attól függ, milyen közel vannak a természetes élőhelyek. Ha pár kilométeren belül komolyabb élővíz van, akkor pár hét alatt is beköltözhetnek a vízi békák, siklók, bogarak. Ha nincs, akkor legkésőbb jövő tavaszra megtalálják a varangyok és a többi szárazföldi béka a szaporodáshoz.
2012. jún. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A helyzet az hogy egy elszigetelt nagy kertunk van egy 400 ezer fős város központjában.
2012. jún. 1. 20:58
 9/14 A kérdező kommentje:
DE van egy panelünk a város szélén ami mellett van egy erdőcske és ott sok vizisikló van illetve béka ,és a terület nemsokára ki lesz épitve. esetleg onnan majd vihetek nem ?
2012. jún. 1. 21:01
 10/14 Platypus ***** válasza:
Védett állatot áttelepíteni sem éppen szabályos, de ha tényleg ki lesz építve a terület, akkor ártani nem ártasz vele. Egy elveszett élőhellyel mindig csökken a populáció, hiába telepítik át az élőlényeket egy másik élőhelyre. Mert ott ugyebár már él annyi állat és növény, amit az a terület eltartani képes. Egy új élőhely viszont abszolút pozitív értékkel bír ilyen esetben.
2012. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!